Przegląd dostępnego oprogramowania dla sklepu internetowego

Jedną z najważniejszych kwestii przy zakładaniu i prowadzeniu sklepu internetowego jest wybór określonego oprogramowania. Właściciel e-sklepu ma możliwość wyboru spośród różnych propozycji – od rozwiązań bezpłatnych, poprzez programy płatne, aż po systemy pisane od podstaw dla konkretnych przedsiębiorstw. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru warto przeanalizować własne potrzeby i możliwości finansowe oraz zapoznać się z kilkoma dostępnymi opcjami.

Oprogramowania bezpłatne
Przedsiębiorcy będący na początku swojej drogi zawodowej i nie dysponujący zbyt dużym kapitałem finansowym mogą zdecydować się na oprogramowanie bezpłatne, które w większości przypadków opiera się na prostych szablonach i niezbyt skomplikowanych funkcjach. Do najpopularniejszych darmowych programów należy zaliczyć:
– PrestaShop, czyli niezwykle proste i intuicyjne oprogramowanie sklepowe, które cieszy się dużą popularnością ze względu na funkcjonalność oraz łatwość obsługi i rozbudowy,
– Magento, który jest najbardziej rozbudowanym oprogramowaniem wśród propozycji bezpłatnych; charakteryzuje się stabilnym i funkcjonalnym systemem, dużą funkcjonalnością i szerokimi możliwościami; w pierwszych momentach użytkowania może wydawać się programem skomplikowanym, ale za to umożliwiającym wiele zaawansowanych rozwiązań.
Aby skorzystać z bezpłatnych rozwiązań należy ściągnąć dane oprogramowanie i zainstalować je na dysku swojego komputera. Ważną zaletą rozwiązań tego tupu jest możliwość dokupienia dodatkowych szablonów lub modułów.

Oprogramowanie płatne
Podstawową zaletą oprogramowania płatnego jest to, iż w większości przypadków posiada ono rozbudowaną funkcjonalność i znacznie większe możliwości niż oprogramowanie bezpłatne. Wśród najbardziej popularnych programów tego typu należy wymienić:
– Shoper, który charakteryzuje się przejrzystym panelem administracyjnym oraz wysoką funkcjonalnością,
– Click Shop, który umożliwia uruchomienie sklepu internetowego przy minimum formalności (oprogramowanie udostępnia gotowe treści i szablony),
– IAI Shop, czyli niezwykle rozbudowane oprogramowanie, które umożliwia bezpieczne i bezawaryjne funkcjonowanie e-sklepu,
– Sky-Shop, który dostarcza gotowy e-sklep z bardzo wieloma rozwiązaniami i integracjami,
– Soteshop, który jest dostępny w wielu wersjach językowych i dzięki temu umożliwia wejście ze sprzedażą na wybrane rynki zagraniczne.
Do równie popularnych programów zalicza się także oprogramowanie AptusShop oraz Comarch ERP. Wszystkie rozwiązania płatne działają na zasadzie wykupienia licencji (zazwyczaj rocznej), która po upływie danego terminu może być przedłużona.

Bez względu na rodzaj wybranego oprogramowania należy zwrócić uwagę na to, czy jest ono zintegrowane z FreshMailem, który ułatwia kontakt z klientem, a tym samym pozwala na zwiększenie sprzedaży. FreshMail umożliwia wysyłanie klientom ciekawych ofert oraz spersonalizowanych wiadomości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here