Do czego służą kable HDMI?

0
928

HDMI to standard okablowania do przesyłu obrazu oraz dźwięku, z pewnością tego rodzaju rozwiązania znajdziemy w przypadku domowych systemów DVD czy też BluRay.

HDMI jest kablem którym będziemy podłączyli do telewizora konsolę, aparat fotograficzny czy też kamerę. Z pewnością warto zwrócić uwagę iż obecnie jest to bardzo rozpowszechniony standard, wykorzystywane obecnie kable HDMI 2.0 pozwalają na przesył obrazu w wysokiej rozdzielczości 4K UHD. Dzięki temu możemy cieszyć się filmami w bardzo dobrej rozdzielczości, warto także zwrócić uwagę iż obecnie oferowane telewizory najczęściej posiadają rozdzielczość 4K.

Jak wybrać kabel HDMI wysokiej jakości?

Niekiedy urządzenia które będziemy ze sobą łączyć mogą być od siebie oddalone, dlatego warto zwrócić uwagę na jakość kabla. Warto wybierać kable HDMI z końcówkami pozłacanymi, dobrze sprawdzą się także końcówki posrebrzane. Oczywiście należy wybrać model który będzie posiadał odpowiednią izolację. W tym przypadku na kabel mogą działać różne zakłócenia elektromagntyczne. Może być to spowodowane przykładowo bliskością innych kabli, niekiedy będziemy puszczali jedną wiązkę w listwie przypodłogowej. Dodatkowo także kable mogą niekiedy biec obok przewodów elektrycznych w naszych ścianach, czasem może powodować to różnego rodzaju zakłócenia, Dlatego też wybieramy kable z oplotem, może być to metalowa siatka wokół przewodów, lub też dodatkowe zabezpieczenie z tworzywa. Naturalnie kabel powinien być dość elastyczny, niekiedy nasze urządzenia stoją blisko ściany dlatego też powinien umożliwiać łatwe zagięcie. Innym pomysłem może być także wykorzystanie adaptera który może pozwolić na podłączenie kabla pod kątem 90 stopni. Z pewnością będzie to bardzo dobry pomysł w przypadku telewizora wiszącego na ścianie. Jeżeli posiadamy telewizor obsługujący 4K UHD wówczas powinniśmy wybrać odpowiedni standard hdmi kabel w wersji 2.0 który pozwala na obsługę tego rodzaju rozdzielczości z odświeżaniem na poziomie 60 herców. Naturalnie w ten sposób możemy podłączać także urządzenia mobilne, możemy przykładowo strumieniować obraz w wersji cyfrowej z aparatu cyfrowego, tabletu czy też smartfona.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here