Kupujesz w internecie? W takim przypadku, zgodnie z przepisami prawa, masz możliwość dokonania zwrotu. To duże udogodnienie, gdy okaże się, że przedmiot nie do końca spełnia twoje oczekiwania lub po prostu nie pasuje. Aby poprawić szybkość zwrotów i poprawić satysfakcję klientów, coraz więcej sklepów on-line wdraża też rozwiązania pozwalające na szybkie zwroty. Na czym to polega?

W sklepach internetowych robimy zakupy coraz częściej. Możemy zakupić w nich niemalże wszystko, między innymi odzież, obuwie, sprzęt elektroniczny, książki czy żywność. Ustawodawca daje nam możliwość skorzystania ze zwrotu, jeżeli okaże się, że przedmiot zakupiony na odległość nam nie odpowiada. Z takiej opcji możemy skorzystać tylko wtedy, gdy kupujemy od firmy. Na poinformowanie sprzedawcy o zwrocie mamy 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Obowiązek zwrotu mamy w terminie kolejnych 14 dni. Za przesyłkę płacimy z własnej kieszeni.

Szybki zwrot – zadowolony klient

Coraz więcej sklepów internetowych ułatwia klientom zwroty. Przykładem jest tutaj bezpłatny zwrot – wówczas klient nie musi płacić za przesyłkę, ponieważ sklep wysyła do niego kuriera odbierającego paczkę. Niektóre sklepy pobierają zryczałtowaną opłatę za zwrot, na przykład kilka złotych, co także pozwala klientom na zmniejszenie kosztów związanych ze zwrotem towaru.

Innym przykładem są szybkie zwroty oferowane przez bluemedia.pl. Są one oferowane wspólnie z Shoplo. Jest to specjalny system pozwalający na usprawnienie zarządzania zwrotami zakupionych towarów. Pracownik sklepu po prostu wyszukuje transakcję w systemie, określa kwotę zwrotu i klika przycisk „zwróć”. Zwrot przeprowadzany jest automatycznie i szybko dochodzi do kupującego, dlatego może on otrzymać pieniądze w ekspresowym tempie. To także bardzo ważne udogodnienie, ponieważ wiele sklepów obsługuje zwroty dość długo, co przekłada się na większe niezadowolenie klientów.

Więcej informacji o systemie szybkiej obsługi zwrotów możemy znaleźć na stronie internetowej pod adresem bluemedia.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here