SDL Trados Studio – jak z niego korzystać?

0
2437

Chcesz zająć się profesjonalnymi tłumaczeniami? W takim razie słownik lub czym gorzej translator, nie muszą być podstawowym Twoim wyposażeniem. Oczywiście bywają one przydatne, lecz bez wątpienia to jedynie element.

Co warto jeszcze posiadać? Przydatne mogą okazać się specjalistyczne aplikacje komputerowe i oprogramowanie, do którego zaliczamy między innymi SDL Trados Studio. Jest to naprawdę rozbudowany system, który wykorzystywany jest w pracy przez tłumaczy na całym świecie. Pozwala on nie tylko na komfortową pracę z tekstem i minimalizację czasu realizacji, ale również na organizację zadań, która jest niezwykle przydatna dla wszystkich freelancerów, małych, średnich i dużych firm.

Jak i kiedy używać?

SDL Trados Studio należy używać zawsze, kiedy chcesz podnieść efektywność realizacji swoich zadań. Wiele osób powie, że jest to oprogramowanie dla profesjonalnych tłumaczy, lecz trzeba powiedzieć otwarcie, że jest to stosunkowo duży błąd, ponieważ z zalet mogą korzystać nawet amatorzy, którzy błyskawicznie podniosą swoje umiejętności, kwalifikacje i możliwości. Warto więc korzystać z takich opcji, dzięki którym możemy podnieść poziom realizacji zleceń – nawet jeśli jest to zasługa aplikacji, która bez wątpienia do najtańszych nie należy. Jeśli chcesz skorzystać z atrakcyjnej oferty cenowej, a wciąż się uczysz, znajdziesz nawet pakiet dla studentów i uczelni.

Korzystaj z dostępnych szkoleń

W sieci bez problemu znajdziesz mnóstwo ofert. Dostępne są one w wielu ciekawych wariantach. Warto więc wiedzieć, od czego należy zacząć, by pozywać niezbędną wiedzę. Na tym, który kurs sprawdzi się lepiej, zajmiemy się w kolejnej części. Na tym etapie zastanówmy się, czy szkolenia z obsługi SDL Trados Studio mają w ogóle sens. System jest na tyle rozbudowany, że ciężko samodzielnie wszystko przeklikać. Ze szkoleń dowiemy się wszystkiego, co pozwoli nam na efektywną i wydajną pracę, dlatego bez wątpienia warto z nich korzystać.

Kursy online i stacjonarne – co lepiej wybrać?

Zaczynasz dopiero swoją przygodę z SDL Trados Studio? W takim razie warto wykorzystać potencjał kursów online. Masz wtedy wszystkie materiały cały czas pod ręką, co z pewnością ułatwia organizację i użytkowanie poszczególnych funkcji. Kursy stacjonarne dostępne są jednak w wielu wersjach i przede wszystkim gwarantują dostęp do naprawdę zróżnicowanego poziomu. Jeśli więc masz chwilę, by poświęcić jeden lub dwa dni na wykładu, warto skorzystać z wiedzy lektorów, którzy będą przekazywać ją w umiejętny i przede wszystkim profesjonalny sposób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here