Red Giant Complete

Każdy grafik zdaje sobie sprawę, jak ważny w jego pracy jest dostęp do specjalistycznego oprogramowania, pozwalającego na tworzenie różnych treści wizualnych. Niezależnie, czy pracujesz z grafiką 2D czy 3D, czy zajmujesz się tworzenie tekstur, czy rozbudowanych animacji – warto skorzystać z pomocy narzędzi cyfrowych. Do coraz chętniej wybieranych należy rodzina programów Red Giant Complete. W pakiecie tym znajdują się narzędzia wykorzystywane w pracy grafików o różnej specjalizacji oraz różnym stopniu zaawansowania. Poniżej przybliżamy charakterystykę Red Giant Complete: dowiesz się jakie specjalistyczne narzędzia wchodzą w jego skład oraz w jaki sposób można z nich korzystać, by uzyskane rezultaty były maksymalnie zadowalające. 

Red Giant Complete – rodzina specjalistycznych produktów graficznych 

Red Giant Complete to pakiet zawierający kilka różnych programów, dedykowanych do mniej i bardziej specjalistycznego użytku w codziennej pracy grafików. Można z nich także korzystać w celu hobbystycznym, dla tworzenia grafik zgodnie z własnym, prywatnym zapotrzebowaniem i na własny użytek. W skład zestawy wchodzą: Trapcode Suite, Magic Bullet Suite, Universe, VFX Suite oraz PluralEyes.

Trapcode Suite to narzędzie dedykowane do tworzenia cząstek 3D. Masz możliwość tworzenia emiterów cząsteczek, odwzorowujących takie rozbudowane zjawiska jak deszcz, dym, ogień, woda, śnieg, a także zjawiska organiczne. Również inne, mniej i bardziej skomplikowane efekty wizualne, są możliwe do wytworzenia dzięki wykorzystaniu Trapcode Suite.

Magic Bullet Suite to z kolei rozbudowany zestaw wtyczek, za pomocą którego będziesz mógł edytować oraz dokonywać korekcji barw i wykończenia. Jest niezastąpiony w trakcie modelowania gradacji barw w czasie rzeczywistym, w przeprowadzaniu rozbudowanego retuszu kosmetycznego oraz wprowadzania innych wizualnych zmian. W dużym skrócie można powiedzieć, że jest to rozwiązanie idealne do wykańczania różnego typu animacji i filmów.

Universe to oprogramowanie dedykowane dla edytorów i montażystów, które pozwala na wprowadzanie różnego typu przejść video oraz rozbudowanych efektów wizualnych. Masz możliwość ingerowania w tworzony film, poprzez nadanie mu stylu retro, współczesnego, a także ingerowania w zachowanie tła i innych elementów obrazu. 

Pozostałe istotne narzędzia w zestawie Red Giant Complete 

VFX Suite to rozwiązanie dedykowane do liftingowania efektów specjalnych. Pozwala na wprowadzanie płynnych kompozytów, oferuje możliwość szczegółowego śledzenia ruchu, modelowania obiektywu oraz wymiany lub usuwania wybranych obiektów. Jego zaletą jest fakt, że wszystkie wprowadzane efekty – świetlne lub atmosferyczne – wchodzą w interakcje z pozostałymi elementami projektowanej sceny. 

Ostatni element pakietu to Pluraleyes, czyli rozbudowane narzędzie do synchronizowania ścieżek audio oraz wideo. Za jego pomocą będziesz dokonywał rozbudowanych analiz ścieżek dźwiękowych oraz synchronizował je z przedstawionym obrazem. Dużą zaletą Pluraleyes jest proste i szybkie działanie: w zaledwie kilka sekund możesz ujednolicić różne nagrania oraz dopasować je do potrzeb tworzonej animacji lub filmu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here