Panele PV - dla oszczędności i dla środowiska

Panele słoneczne to inwestycja dokonywana nie tylko przez osoby prywatne, ale także przez duże firmy i publiczne instytucje. Klienci indywidualni, jak również przedsiębiorcy, doskonale rozumieją, że jest to nie tylko oszczędność na rachunkach za prąd, ale w dłuższej perspektywie działanie dla dobra planety. Oczywiście początkowo trzeba zainwestować.

Krótkie pytanie, krótka odpowiedź. Ile?

Kiedy mowa o inwestycjach, szczególnie w nowoczesne technologie, pojawia się pytanie, na które trzeba sobie odpowiedzieć, pytanie to brzmi oczywiście: Ile muszę wyłożyć z własnej kieszeni, aby dana inwestycja zrealizowała się?

Jeśli chodzi o panele PV i ich instalację dla klienta indywidualnego, dla osoby prywatnej, można skorzystać z różnego rodzaju dofinansowań, także z programu rządowego, dzięki któremu można otrzymać nawet 50% poniesionych kosztów. Warto bliżej zgłębić ten temat.

Instalacja paneli

Najlepszy do zamontowania paneli słonecznych uchodzi klasyczny dwuspadowy dach o odpowiednim nachyleniu, dlatego, że wtedy produkcja prądu jest największa, jednak są też panele, które instalowane są na ścianach budynków. Takie rozwiązanie szczególnie sprawdza się przy dużych budynkach.

Instalacja paneli poprzedzona jest specjalna analizą, która wykaże sens inwestycji. Niezbyt dobrym rozwiązaniem będzie czasami zainstalowanie nowych paneli na starym dachu, problemem może być tutaj materiał, jaki znajduje się na dachu. Problemem może być przymocowanie paneli, a później konieczność remontu dachu. Zatem o wiele lepiej sprawdza się ta inwestycja przy nowym budownictwie choć nie jest to reguła i każdy przypadek warto rozpatrzyć indywidualnie.

Powodzenie inwestycji

Panele PV to temat, którym warto zainteresować się już na etapie projektu domu. Można wpisać te panele w projekt. Niezwykle ważny jest tutaj kształt dachu, który będzie miał bezpośrednie przełożenie na powodzenie całej inwestycji. Oczywiście nie myli się ten, kto uzna proste formy za bardziej właściwe od skomplikowanych i fantazyjnych trójkątów czy innych tego typu konstrukcji.

Panele PV mogą zapewnić energię do wielu rzeczy, między innymi do ogrzewania, do zasilania sprzętów RTV i AGD, dzięki czemu właściciel może poczynić spore oszczędności na rachunkach i zrobić coś dobrego dla planety.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Hymon Energy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here