1000 plus

1000 plus jest to pomysł obecnego rządu dla firm z branży turystycznej, która najbardziej ucierpiała podczas epidemii koronawirusa w Polsce. Projekt bonów turystycznych cały czas jest rządowy obróbce. Idea tego wsparcia dla branży turystycznej oraz hotelarskiej zatwierdziła minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Celem programu 1000 plus jest zachęcenie Polaków do korzystania z przyszłości, po zakończeniu walki z epidemią koronawirusa – chodzi tutaj o usługi krajowej branży turystycznej. Korzystając z bonu będziemy mogli wykupić wycieczkę na terenie Polski lub udział w wydarzeniu związanym z turystyką. Sprawdź dla kogo przeznaczony jest bon 1000+ oraz czym dokładnie jest! 

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/1000-plus-czyli-bony-turystyczne/

1000 plus dla kogo jest wprowadzony?

Obecnie rząd pracuje nad szczegółami dotyczącymi 1000 Plus z Polską Organizacją Turystyczną. Właściciele a także pracownicy biur, hoteli i pensjonatów znajdują się w grupie, która najbardziej ucierpiała w skutek występującej w pandemia koronawirusa na świecie. Ich straty są na tyle poważne, że rządowa tarcza antykryzysowa nie jest w stanie zabezpieczyć ich przed upadkiem. 

To właśnie dlatego weszły w życie przepisy, które umożliwiają zwrot klientom wpłaty za na przykład wycieczkę w ciągu 180 dni lub w formie roszczeniowego vouchera na zakup usługi. Zgodnie z przepisami klient może skorzystać z vouchera na realizację imprezy turystycznej w przyszłości, w ciągu roku od dnia, w którym miała się odbyć jego zaplanowane podróż. Wchodzą tutaj w grę nie tylko wycieczki. Voucher taki uwzględnia również wystawy, kongresy, wydarzenia kulturalne, rozrywkowe, rekreacyjne, sportowe a także imprezy tematyczne lub plenerowe.

1000 plus – bony turystyczne

Minister emilewicz zdradziła, że program ten będzie opierał się na wprowadzeniu Bony o wartości 1000 zł. Taki bon będzie można przeznaczyć na zakup Krajowej wycieczki bądź udział w imprezie turystycznej. 

Takie dofinansowanie z budżetu państwa będzie możliwe dla osób w których nie stać na wakacyjny czy też zimowy wyjazd oraz właścicieli firm działających w sektorze turystycznym. Turystyczne bony funkcjonować będą w wielu krajach europejskich między innymi we Francji, Hiszpanii i w Polsce.

Zobacz też: http://www.margines.pl/zasilek-dla-bezrobotnych/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here