Aktualne notowania ropy Urals

Wrześniowe notowania ropy Urals nie pozostawiają miejsca na interpretacje – poziom 90 dolarów został przekroczony. Spójrzmy na związane z tym fakty i spróbujmy rozłożyć aktualną cenę i trendy rynkowe na czynniki pierwsze.

Ropa Urals – jak wygląda aktualna sytuacja? 

Baryłka rosyjskiego surowca jest szalenie droga. Co ciekawe, ostatni raz tak wysoką cenę dla niej odnotowano blisko 10 lat temu – bo w październiku 2014. Tak wysoka cena notowania baryłki Urals  ma znaczenie dla światowej gospodarki, gdzie jest poruszenie – o czym możesz dowiedzieć się więcej, dzięki wiarygodnym źródłom informacji jak: https://biznesalert.pl/tag/urals-notowania-cena-barylki/.

Analiza cen rynkowych – ropa Urals i inne źródła

Mimo wysokiej ceny ropy Urals są też dobre wieści z podwórka ropy naftowej. Cena ropy Brent jest aktualnie poniżej poziomu 70 dolarów, co oznacza, że jest na najniższym poziomie od trzech lat. Mamy więc aktualnie sytuacje, gdzie można prognozować zmniejszenie średniej ceny litra benzyny w najbliższych tygodniach. 

Prognozowany spadek ceny litra benzyny – do warto wiedzieć?

  • efekt mocnej relacji dolara do złotówki,
  • szansa, że cena za litr benzyny spadnie jeszcze wrześniu poniżej sześciu złotych.

Warto śledzić newsy dotyczące tego zagadnienia w źródłach, takich jak https://biznesalert.pl/tag/rynek-ttf/, aby pozostać na bieżąco z prognozami i trendami.

Przyspieszenie spadku cen na stacjach – czy to możliwe?

Już widać, że od połowy lipca koszty tankowania mocno spadają – systematycznie i końca nie widać. Teraz (druga połowa września) jest jeszcze taniej – choć cena autogazu pozostaje na podobnym poziomie, to olej napędowy znów potaniał o 7 groszy, podobnie jak benzyna.  Jeśli chcesz mieć więcej informacji na temat tła aktualnego stanu rzeczy – zaglądnij tutaj czytaj na: https://biznesalert.pl/tag/energa-obrot/  i poznaj kluczowe fakty.

Warto w tym miejscu również zauważyć, że obecnie na stacjach panuje bardzo duża rozpiętość cen. Ma to bezpośredni związek między innymi z wysokim poziomem marż operatorów specjalizujących się w rynku detalicznym.

Ważne! Jedynym czynnikiem, który zadziałał „zwyżkowo” w odniesieniu do cen surowca na rynku międzynarodowym w ostatnim czasie był huragan Francine. Nie ma to jednak większego wpływu na aktualne notowania ropy Urals, ten obszar bowiem rządzi się swoimi własnymi prawami. Dlatego nie należy tego uwzględniać w bezpośredni sposób względem analizy cen i trendów rynkowych jednostkowo, ale warto pamiętać o tym w ujęciu o charakterze stricte globalnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here