Decydując się na zakup telewizora wybieramy model, który zadowoli nas zarówno jakością wyświetlanego obrazu, jak również spełni nasze potrzeby wizualne. Naprzeciw tym oczekiwaniom wychodzą producenci, oferując coraz to nowsze technologie i wzornictwo. Warto wśród nich zwrócić uwagę na telewizory Samsung z technologią QLED, które łączą w sobie wysoką jakość i elegancję.

QLED – niepowtarzalna jakość obrazu

Najistotniejszą cechą każdego telewizora jest jakość wyświetlacza. Technologia QLED („kwantowej kropki”), użyta między innymi w modelu Q7C, jest rozwiązaniem w którym matryca LCD podświetlana jest diodami LED, a dzięki „kwantowej kropce” świeci ona niebieskim a nie białym, słabszym światłem. Sprawia to, że wyświetlany obraz jest jaśniejszy a odwzorowanie kolorów dużo bardziej realistyczne.

Dzięki takiemu rozwiązaniu telewizory z technologią „kwantowej kropki” są idealne do oglądania telewizji zarówno wieczorem, jak i w czasie dnia – w jasnych, nasłonecznionych pomieszczeniach. W każdym z tych warunków wyświetlany obraz jest niezmienny i cechuje się wysoką jasnością, realistycznym nasyceniem barw a także głębią i wyraźnym kontrastem.

Komfort oglądania

Telewizor Samsung Q7C jest modelem, który działa w rozdzielczości 4K oraz świetnie radzi sobie z technologią HDR, odpowiadającą za szerokie spektrum tonów pomiędzy czernią a bielą. Połączenie rozdzielczości 4K i technologii HDR sprawia, że oglądany program jest prawdziwą ucztą dla oka, ciesząc je precyzyjnym odwzorowaniem szczegółów oraz wysokim realizmem wyświetlanego obrazu.

Jakość obrazu to jednak nie jedyne plusy produktów Samsung. Niektóre modele telewizorów, jak np. wspomniany już Q7C, posiadają zakrzywioną matrycę, która poszerza pole widzenia odbiorcy i sprawia wrażenie większego ekranu niż jest on w rzeczywistości. Dodatkowo, oglądany obraz jest odbierany w ten sam sposób przez każdego telewidza, bez względu na kąt patrzenia.

Elegancja i wygoda

Czasy telewizorów wielkogabarytowych są już niemalże przeszłością. Ich miejsce zajmują modele smukłe, o lekkiej konstrukcji, które dobrze prezentują się w pomieszczeniu. Telewizory Samsung przodują i na tym polu. Ich dużym atutem jest cienka, minimalna ramka oraz elegancka nóżka stojakowa, których srebrny kolor dodaje telewizorowi estetycznego wyglądu.

Modele Samsunga wyróżniają się także brakiem widocznego okablowania. Wszystkie złącza przeniesione zostały do modułu One Connect, dzięki któremu nie będziecie posiadać problemu z plątaniną kabli, które nie tylko przeszkadzają, ale i nie prezentują się dobrze w pomieszczeniu. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, które dodatkowo zadowoli wszystkich estetów.

Samsung QLED 2018 – technologiczne ulepszenia

W każdym roku Samsung odświeża i poprawia swoje telewizory, aby jeszcze bardziej zadowolić użytkowników. Bieżący rok to między innymi ulepszenia skrzynki One Connect a także nieobecny wcześniej tryb Ambient Mode. Umożliwia on wprowadzenie do telewizora dekoracyjnej grafiki lub zdjęcia tła, które będą wyświetlane w specjalnym trybie uśpienia, imitując obraz lub fragment mieszkania.

Nowości w Samsung QLED 2018 są miłym dodatkiem w stosunku do dotychczasowych modeli, jednak nie odbierają im jakości czy wyjątkowego stylu. Jeśli więc szukacie telewizorów z górnej półki, technologia „kwantowej kropki” zastosowana w modelach Samsung, powinna Was zadowolić!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here