Jakie zastosowanie ma e papier?

Obecnie e papier zdecydowanej większości osób kojarzy się z elektronicznymi czytnikami książek. Nie wszyscy jednak mają świadomość, że tego typu technologia bez żadnego problemu może być wykorzystana w bardzo dużej liczbie rozwiązań przemysłowych.

Jakie zastosowanie ma e papier?

Można zaobserwować, że na rynku pojawia się coraz więcej profesjonalnych firm oferujących dwukolorowe wyświetlacze bazujące na papierze elektronicznym. Zdecydowanie największymi atutami tego typu urządzeń jest bardzo atrakcyjna cena, a także niezawodność. Warto mieć świadomość, ze e papier będzie spełniał swoją rolę nawet po kilku latach regularnego użytkowania. Jest to powód, dla którego bardzo duża liczba firm wykorzystuje go, jak główny wyświetlacz na swoich urządzeniach czy maszynach.

Trzeba zaznaczyć, że w Polsce ogromną popularnością cieszą się interaktywne tablice informacyjne, które korzystają również z dwukolorowych wyświetlaczy. Przedsiębiorcy podejmują decyzję o korzystaniu z takiego rozwiązania ze względu na niskie zużycie energii.

Boom na technologię EPD

W ostatnich latach rośnie zainteresowanie technologią EPD. Najbardziej nowoczesne moduły EPD wykorzystuje się bowiem w miejscach, gdzie priorytetem jest minimalne zużycie energii. Koniecznie trzeba także zaznaczyć, że z roku na rok coraz więcej użytkowników zdobywają zaawansowane aplikacje przemysłowe.

Ponadto przemysłowe wyświetlacze EPD mają ogromne zastosowanie w różnego rodzaju aplikacjach przemysłowych. E papier wykorzystywany jest bowiem, jako nowoczesny rozkład jazdy czy stacja pogody. Można także zaobserwować, że w ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszą się także inteligentne domy bazujące w zdecydowanej większości przypadków na wyświetlaczach EPD. Na rynku funkcjonują również firmy posiadające w swojej ofercie inteligentne zegarki czy plakietki.

Jaką przyszłość na e papier?

Warto mieć świadomość, że na rynku dostępne są nie tylko czarno białe wyświetlacze. Przedsiębiorstwa podejmują decyzję o produkcji kolorowych modułów bazujących na filtrach RGB.

Można zatem zaobserwować, że e papier z roku na rok znajduje coraz większe zainteresowanie. Potencjał produktu dostrzegają nie tylko i wyłącznie przedsiębiorcy, ale również państwowe instytucje. Można zatem się spodziewać, że w najbliższych latach e papier znajdzie zastosowanie w kolejnych branżach.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Unisystem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here