Drzwi przesuwne

Drzwi przesuwne znajdują swoje zastosowanie nie tylko w szafach, ale także świetnie sprawdzają się w pomieszczeniach o małej przestrzeni. Dzięki szynom, na których się poruszają pozwalają zaoszczędzić bardzo dużo miejsca w przeciwieństwie do drzwi skrzydłowych, które otwierają się na zewnątrz lub do wewnątrz.

Jakie są rodzaje drzwi przesuwnych?

Drzwi przesuwne bezramowe można spotkać w ofercie praktycznie każdego sklepu budowlanego, który sprzedaje materiały wykończeniowe takie jak drzwi. Obecnie panujący trend ukierunkował się na to, aby profile drzwi były jak najmniej widoczne, co korzystnie wpływa na estetykę pomieszczenia.

Drzwi przesuwne bezramowe to idealne wykończenie każdego pomieszczenia, ale także świetnie sprawdzi się jako łącznik między salonem a tarasem. Wiele z nich posiada nowoczesne systemy otwierania poprzez naciśnięcie ich w odpowiednim miejscu. Jak już wcześniej wspomniano znajdują one swoje zastosowanie również w szafach, które charakteryzują się klasyczną elegancją oraz funkcjonalnością.

Jaki materiał wykorzystywany jest do produkcji drzwi przesuwnych?

Drzwi przesuwne bezramowe najczęściej produkowane są z drewna różnego pochodzenia. Istnieją również wersje wykonane z bardzo mocnego szkła hartowanego, co sprawia, że pomieszczenie otrzymuje nowoczesny i elegancki design.

Dla zachowania większej prywatności można wybrać także szkło hartowane matowe, przez które nic nie widać. Do największych zalet takich drzwi należy z pewnością zaliczyć elegancki styl oraz możliwość zaoszczędzenia dużej powierzchni.

Ile kosztują drzwi przesuwne bezramowe?

Oczywiście wszystko zależy od czegoś. Czego? Otóż przede wszystkim ważne jest, jak duże mają być i ile materiału potrzeba na ich wykonanie. Oczywiste jest, że im większa powierzchnia, tym więcej materiału i tym samym wyższy koszt ich wykonania.

Modele średniej klasy, które z pewnością spełnią minimalne oczekiwania każdego klienta zaczynają się od około trzystu złotych. Jeśli założony budżet nie jest zbyt wysoki można zamiast szkła hartowanego wybrać chociażby płytę wiórową czy też stal, które są tańszymi materiałami.

Do kosztów należy także doliczyć transport oraz montaż, a jak wiadomo – każda firma zajmująca się montowaniem drzwi posiada inny cennik.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Internorm

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here