To koniec. Siedmioletnia przygoda Google z Instant Search bezpowrotnie się zakończyła. Od teraz użytkownik już nie zobaczy wyników wyszukiwania przed wpisaniem całej frazy. Jak podaje Google, powodem miały być urządzenia mobilne.

Smartfony zabiły Google Instant Search

To koniec. Siedmioletnia przygoda Google z Instant Search bezpowrotnie się zakończyła. Od teraz użytkownik już nie zobaczy wyników wyszukiwania przed wpisaniem całej frazy. Jak podaje Google, powodem miały być urządzenia mobilne.

Był 2010 rok, kiedy do wyszukiwarki Google została dodana nowa funkcja – Instant Search. Od tego czasu każdy użytkownik na swoim urządzeniu korzystał z tzw. dynamicznego wyświetlania wyników. Jednak po latach Google uznał, że ten pomysł przestał się sprawdzać. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – Google oficjalnie scementowało związek ze smartfonami. Specjaliści z agencji AlteMedia, która zajmuje się szeroko pojętym marketingiem internetowym krótko wyjaśniają to zagadnienie w poniższym artykule.

Dlaczego urządzenia mobilne nie zaakceptowały Instant Search?

Każdy, kto kiedykolwiek korzystał z wyszukiwarki Google na smartfonie, na pewno miał wiele problemów z wyszukiwaniem dynamicznym. Nie od dziś wiadomo było, że wadą tej funkcji była przede wszystkim niefunkcjonalność. Głównym błędem było to, że podczas wyszukiwań dochodziło do irytujących błędów. Bywało też tak, że Google ukazywało ostateczne wyniki, zanim użytkownik wyjaśnił, o co tak naprawdę mu chodzi. Nic dziwnego, że dochodziło do zgrzytów.

Sugestie wyszukiwania a dynamiczne wyświetlanie wyników

Kiedy pojawiła się oficjalna informacja o wyeliminowaniu Instant Search przez Google, wiele osób mylnie oceniło, co tak naprawdę ulegnie zmianie. Dlatego też koniecznie trzeba podkreślić, że sugestie, które pojawiają się po rozpoczęciu pisania frazy w polu wyszukiwania, nie są równe dynamicznemu wyświetlaniu wyników. Sugestie pozostają bez zmian. Decyzja Google tyczy się jedynie wyników, które były widoczne w trakcie wpisywania w miejscu ostatecznych wyników organicznych i płatnych.

Czy śmierć Instant Search była konieczna?

Według Google czas smartfonów już nadszedł. Obecnie wyszukiwania za ich pomocą przewyższają inne urządzenia. Dlatego też wielu użytkowników już od lat czekało na wyeliminowanie Instant Search z urządzeń mobilnych. Głównie, dlatego że wyszukiwanie w ten sposób na smartfonie trwało dłużej. Współczesny użytkownik żyje w ciągłym biegu, więc Google nie mogło pozwolić na to, aby zabierać mu cenny czas. Zastanawiające było jedynie to, dlaczego Google pozbyło się tej funkcji także z desktopowej wersji. Równość w tym przypadku całkowicie postawiła krzyżyk na Instant Search.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here