Marketing internetowy oferuje nam szeroką gamę metod promocji on-line. Wśród nich znajduje się również pozyskiwanie leadów, czyli tak zwany lead generation. To jedna z popularnych form reklamy internetowej, z którą każdy internauta na pewno się już zetknął. Na czym polega?

Pozyskiwanie leadów, czyli lead generation jest działaniem marketingowym, którego celem jest generowanie większego zainteresowania wśród internautów lub zwiększenie zapytań o oferty w biznesie. Leady mogą być przygotowywane w celu tworzenia list potencjalnych klientów, newsletterów czy też jako leady sprzedażowe (to osoby, które zostawiły na stronie internetowej swoje dane do kontaktu).

Głównym celem w pozyskiwaniu leadów jest konwersja zainteresowania konsumentów na ich decyzje zakupowe. Wobec tego im lead generation jest bardziej efektywny, tym firma, która zainwestowała w taką metodę promocji, będzie mogła więcej zarobić.

Źródła pozyskiwania leadów:

  • działania w internecie, w tym inne działania w zakresie marketingu internetowego, na przykład w mediach społecznościowych, e-mail marketing, content marketing, marketing w wyszukiwarkach internetowych, strony typu squeeze page (oferują uzyskanie e-booka czy raportu za przesłanie adresu e-mail), blogi tematyczne, porównywarki cen
  • rozmowy telefoniczne z konsumentami
  • eventy
  • listy zakupowe
  • ogłoszenia
  • polecenia

Dla firm najbardziej korzystne jest pozyskiwanie wysokich jakościowo leadów. Są one jednak rozpatrywane inaczej w zależności od tego, jakie są oczekiwania oraz profil firmy. Jakość leadów i skuteczność w prowadzeniu takiej metody promocji zależy od znajomości grupy docelowej oraz dopasowania do jej potrzeb. Im znajomość i dopasowanie są lepsze, tym większa szansa na pozyskanie leadów lepszej jakości.

Więcej informacji dotyczących kampanii z wykorzystaniem leadów można znaleźć w serwisie internetowym adnext.pl, który specjalizuje się w marketingu internetowym. Zajrzyj na adnext.pl już teraz i dowiedz się, jak skutecznie promować swoją firmę!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here