Urządzenie do makijażu permanentnego

0
3072

Makijaż permanentny jest idealny dla kobiet, które są znudzone codziennym nakładaniem kosmetyków i chcą pięknie wyglądać od razu po tym, gdy tylko wstaną z łóżka. Nie rozmazuje się, jest bardzo trwały, doskonale podkreśli urodę i zatuszuje jej mankamenty. Wykonywany jest w specjalnie wykwalifikowanych salonach kosmetycznych i gabinetach medycyny estetycznej.

Czym jest makijaż permanentny i jak się go wykonuje?

To nie jest zwykły makijaż, który można zmyć w dowolnym momencie. Wykonywany jest w sposób podobny do tatuowania: pod skórę wprowadza się igłą pigment, a efekt utrzymuje się 2, 3 lub nawet 5 lat. Możemy wykonać makijaż permanentny brwi, powiek i ust, ale także wymodelować owal twarzy. Pigmenty używane do trwałego makijażu są metabolicznie obojętne dla organizmu, więc jeżeli nie występują przeciwwskazania i oczywiście jeśli do wykonania został wybrany certyfikowany salon – nie musimy obawiać się niekorzystnych skutków zabiegu.

Kim jest linergistka?

Wykonanie trwałego makijażu to bardzo trudny i precyzyjny zabieg, nie może zrobić go nam każda kosmetyczka czy wizażystka za pomocą na przykład, o zgrozo, zwykłych igieł. Wykonuje go linergistka, używając do tego specjalne urządzenie do makijażu permanentnego. Linergistki przechodzą przez wiele różnych kursów i szkoleń, aby nauczyć się tej trudnej sztuki.

Praca linergistki to nie tylko zabiegi praktyczne, ważna jest także teoria: każda z pań uczy się, jak prawidłowo dobrać kolory do karnacji klientki, bowiem źle dobrany makijaż może przynieść efekt odwrotny do zamierzonego, a błędy w wykonaniu bardzo ciężko jest poprawić, czasami jest to wręcz niemożliwe. Dodatkowo podczas pracy linergistki często dokształcają się, żeby poznać coraz to nowsze techniki, urządzenia i trendy w makijażu po to, aby sprostać potrzebom nawet najbardziej wymagających klientek.

Najczęściej wybierany obszar do zabiegu

Najpopularniejszym makijażem permanentnym jest bez wątpienia ten wykonywany na brwiach. To świetna alternatywa dla pomady do brwi czy kredki, a często dzięki takiemu zabiegowi twarz jest idealnie podkreślona i do wyjścia z domu nie potrzeba już nic innego. Linergistka dopasuje kształt łuków i wypełni je za pomocą metody piórkowej lub cieniowanej (ombre), zapewniając brwiom perfekcyjny i naturalny wygląd.

Sprzęt do makijażu permanentnego

O jakości usług decydują nie tylko umiejętności i kwalifikacje linergistki, ale także dobre urządzenie do makijażu permanentnego, które bez wątpienia jest podstawą w tego typu pracy. Wyposażone jest w głowicę, którą wykonywany jest zabieg oraz interfejs, często w formie monitora, na którym możemy ustawić odpowiedni tryb pracy.

Na dobrych jakościowo urządzeniach możemy nie tylko wybrać parametry zgodnie z upodobaniami i wybraną techniką, ale także ustawić automatyczny tryb, który dostosuje ustawienia do wybranej strefy zabiegu (brwi, powieka dolna, górna lub usta). Komfort klientkom zapewni cichy tryb pracy bez wibracji, a linergistce – lekkość urządzenia i ergonomiczny kształt głowicy. Ceny takiego sprzętu wahają się w granicach od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Będąc linergistką warto zainwestować w jak najlepsze urządzenie, nie tylko aby uzyskać precyzyjną i dokładną pigmentację. Sprzęt musi zapewniać klientkom bezpieczeństwo i higienę wykonania zabiegu oraz umożliwiać bezproblemową zmianę igieł czy pigmentu. Spośród wielu dostępnych na rynku urządzeń najlepiej wybrać takie, które posiada wysoką częstotliwość nakłuć, która zapewni proste, równe linie i zminimalizuje ryzyko występowania krwawień i urazów.

Urządzenia do makijażu permanentnego znajdziesz w sklepie kosmetycznym: https://maxmedik.pl/514-permanent-make-up

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here