Ile kosztuje drukowanie w drukarni

Najdroższe jest drukowanie kolorowe. Trzeba mieć tego świadomość, że za kartkę kolorowego wydruku zapłacić można nawet 10 zł. Za tę kwotę jesteś natomiast w stanie wydrukować nawet 100 sztuk kartek A4, które będą miały druk czarno-biały. Wszystko dlatego, że drukarki kolorowe są znacznie droższe, a i w ten sposób ich właściciele chcą odzyskać zainwestowane środki.

Drukowanie nie jest tanie

Jeżeli potrzebujesz kolorowego wydruku na pewno musisz przygotować się na spore koszty z tym związane. Czy będzie to drukarnia online, czy w stacjonarna, każda z nich proponuje wyższe ceny za drukowanie kolorowe niż za drukowanie czarno-białe. Nie ma co się dziwić. Taki jest standard. W końcu drukarnia musi pokryć koszty eksploatacyjne związane z zakupem tonerów, kartek papieru czy zużytej energii, potrzebnej do zasilania drukarek.

Nie mówimy jednak, że wszędzie musisz płacić dużo za wydruk kolorowy. Można znaleźć drukarnie, które oferują konkurencyjne ceny. Na pewno więc warto zrobić rozeznanie rynku, a na pewno uda się znaleźć dogodną dla siebie opcję, z której można będzie bez żadnych problemów skorzystać. Bezpośrednio uda się wtedy wydrukować zarówno kolorowe, jak i czarno-białe materiały.

Trzeba również mieć świadomość, że inne ceny są oferowane w przypadku klientów indywidualnych, a inne w przypadku firm. Firmy zwykle decydują się drukować wizytówki w dużych ilościach, dlatego można im zaproponować ceny hurtowe, które są o wiele niższe. Na pewno taki zakup po prostu się opłaca, co jak najbardziej gwarantuje osiągnięcie bardzo dobrych rezultatów.

Ile kosztuje drukowanie przy użyciu różnych typów drukarek?

Jeżeli zdecydujesz się na wydruk przy użyciu drukarki laserowej, zwykle zapłacisz ok. 20 groszy za stronę A4. Za tą samą kartkę papieru, jeżeli zostanie wydrukowana drukarką atramentową zapłacisz od 14 do 24 groszy, w zależności od punktu ksero, z którego usług skorzystasz. Cena zmienia się, ponieważ wszystko zależy od tego, za ile właściciel drukarni kupił głowicę do swojego sprzętu oraz jaką wydajnością charakteryzuje się cały sprzęt.

Koszt może wzrosnąć również wtedy, gdy drukarnia korzystać z lepiej jakości papieru, ale zawsze informuje o tym klienta i pyta, czy ma to być papier o podwyższonej jakości, czy standardowy.

Jak już mówimy o cenach druku, warto również prześledzić jeszcze raz ceny za wydruki kolorowe. Najczęściej drukowane są plakaty a3, które muszą mieć mocno nasycone kolory. W zasadzie każdy centymetr kartki jest tutaj pokryty kolorowe, co na pewno musi sporo kosztować. Ponadto, trzeba zastosować wysokiej jakości papier z efektem nabłyszczenia, a to dodatkowo zwiększa koszt zakupu. Warto zauważyć, że kupując drukarkę, każda drukarnia zwraca uwagę, do jakich klientów chce trafić. Jeżeli chce drukować przede wszystkim plakaty i wszelkiego rodzaju grafiki, musi mieć na stanie sprzęt, dzięki któremu będzie w stanie zadowolić klienta pod względem oferowanej jakości. Nie może to być na pewno przypadkowa drukarka, ale z funkcją drukowania fotograficznego. Koszty jej eksploatacji mogą być nawet o 50% wyższe niż standardowej drukarki, dlatego nie ma co się dziwić, że za taki wydruk trzeba znacznie więcej zapłacić. Wszystko w końcu kosztuje.

Technologie, jakie wykorzystywane są przy wydrukach stale się zmieniają, ale najważniejsze jest to, że wszystko idzie do przodu i można osiągnąć bardzo dobre efekty, jeżeli chodzi o wysokiej jakości wydruk. Na pewno, jeżeli tylko drukarnia chce mieć stałe grono klientów musi zdecydować się na zakup wysokiej jakości sprzętu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here