Wszystko, co warto wiedzieć o papierze termicznym

Ktoś kiedyś porównał obsługę drukarek fiskalnych do… krowy, a konkretnie dawanego przez nią mleka. Chcąc mieć codzienną, wyjątkową w smaku kawę latte, można zakupić krowę, stworzyć jej idealne warunki do bytowania i każdego dnia doić ją, albo też kupić mleko w sklepie. To drugie rozwiązanie – znacznie prostsze, tańsze i wygodniejsze – można porównać do korzystania z serwera wydruku.

Paragony do druku a platforma sprzętowa

Atutem profesjonalnych serwerów wydruku jest możliwość zaimplementowania ich w dowolnym oprogramowaniu. Oznacza to, że nie trzeba (choć można!) tworzyć od podstaw kompleksowego narzędzia, które zapewni obsługę zarówno drukarek fiskalnych jak i ich klasycznych odpowiedników. Taką aplikację można stworzyć dużo szybciej i łatwiej, jeśli posiada się dostęp do serwera wydruku. Wystarczy „wprowadzić”go do kodu obsługiwanego oprogramowania, tworząc w ten sposób idealnie dopracowane narzędzie z dodatkowymi funkcjami.

Przeznaczenie serwera wydruku

Nietrudno zauważyć, że w gruncie rzeczy serwer wydruku jest aplikacją przeznaczoną dla programistów, którzy za jego pomocą mogą rozbudować dowolne środowisko pracy każdego przedsiębiorstwa. Najlepiej, jeśli jej możliwości nie ograniczają się wyłącznie do drukowania paragonów. Owszem, paragony do druku to istotna kwestia w kontekście np. rozliczeń fiskalnych, ale trzeba też pamiętać o funkcji drukowania plików z PDF. Mowa tu m.in. o różnego rodzaju etykietach i listach przewozowych, których drukowanie jest niezbędne chociażby w przypadku prowadzenia działalności w ramach e-handlu.

Im więcej, tym lepiej

Serwer wydruku to narzędzie, które sprawdzi się wszędzie tam, gdzie ma się do czynienia z pracą wielostanowiskową lub w obrębie dużej sieci. Paragony do druku można tu bowiem drukować z wykorzystaniem funkcji kolejkowania, co ma bardzo istotne znaczenie wówczas, gdy wiele stanowisk ma dostęp do jednej drukarki. Zaletą takiego rozwiązania jest m.in. możliwość implementacji serwera wydruku w aplikacjach o zróżnicowanym rodowodzie, to jest w oprogramowaniu desktopowym, mobilnym i webowym. Nie ma też znaczenia to, w jakim środowisku dane narzędzie pracuje, gdyż może być to standardowy Windows, ale też macOS lub iOS.

Dostęp do wielu różnych drukarek

Nowoczesne serwery wydruku mogą obsługiwać praktycznie każdą drukarkę i to niezależnie od jej marki lub środowiska, w którym ona pracuje. Za pomocą narzędzia można przygotować takie przyciski jak m.in. „Drukuj paragon”, „Drukuj etykietę”, „Drukuj fakturę”itd. Co ważne, kliknięcie w wybrany przycisk sprawi, że urządzenie skomunikuje się z określoną, przeznaczoną do tego zadania drukarką. Dzięki temu rozwiązaniu paragony do druku będą drukować się na kasie fiskalnej, a etykiety lub faktury na zwykłej, biurowej drukarce. W praktyce oznacza to, że użytkownik tego systemu wykonuje mniej kliknięć. Dzięki temu jego praca jest płynniejsza, prostsza i dużo wygodniejsza.

Podsumowując, paragon do druku można wydrukować na praktycznie każdej drukarce. Sztuką jest to, aby proces ten maksymalnie zoptymalizować i zautomatyzować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here