Dokładnie 4 godziny i 36 minut dziennie. Tyle czasu przeciętny Polak poświęca na oglądanie telewizji. Zaskakuje fakt, że chociaż na rynku pojawiają się inne urządzenia elektroniczne, w tym tak powszechne już smartfony, to popularność odbiorników telewizyjnych nie maleje. Co więcej, każdego roku wzrasta czas oglądania programów o jakieś 2 minuty.

Programy, które oglądamy najchętniej

Polacy nadal najczęściej korzystają ze standardowej ramówki. Jednocześnie większość z nas nie płaci abonamentu telewizyjnego. Okazuje się jednak, że coraz większym zainteresowaniem cieszy się nowoczesna technologia, jaka oferowana jest przez wiodących producentów odbiorników telewizyjnych.

Doskonałym przykładem może być Qled, który umożliwia odbiór programów w technologii Ultra HD. Polacy, którzy oglądają wybrane programy przy wykorzystaniu anteny satelitarnej albo za pośrednictwem sieci, właśnie z takich mogą korzystać. Najwyższa rozdzielczość ekranu pozwala dostrzegać niezwykle wyrazisty obraz z dostępną całą paletą żywych kolorów, idealnie odwzorowujących rzeczywistość.

Filmy i seriale to nie wszystko

Niesłabnąca popularność odbiorników telewizyjnych to zasługa tego, że TV już dawno przestało służyć jedynie do oglądania filmów i seriali. Tu znowu świetnym przykładem może być Qled, który wyróżnia się nie tylko najlepszą jakością obrazu. To najlepszy telewizor, który może być też jednocześnie konsolą do gier i nośnikiem do odtwarzania autorskich nagrań czy prezentacji zdjęć.

Jeśli pod uwagę weźmiemy Qled, który posiada funkcję smart tv, odbiornik staje się optymalnym urządzeniem do zarządzania rozmaitymi aplikacjami, które dostępne są dzięki kompatybilności z siecią czy własnym smartfonem. Co więcej, dzisiaj najlepszy telewizor to już nieodstraszające pudło, które zajmuje pół pokoju. Jest idealnie cienki, a powieszony na ścianie może stanowić świetną dekorację wnętrza.

Polska a reszta świata

Najlepszy ranking telewizorów jasno wskazuje, że Polska pod względem wdrażania innowacyjnych technologii nie odstaje od pozostałych krajów nie tylko Europy, ale i całego świata. Wszystko dlatego, że Polacy są żądni nowoczesnych rozwiązań. Doskonale wiemy, czym jest funkcja smart tv i chętnie z takowej korzystamy. Telewizory Full HD powoli odchodzą już do lamusa na rzecz Qled w technologii Ultra HD.

I to nie wszystko. Stać nas na coraz więcej. Ranking telewizorów potwierdza, że najlepszy telewizor to dla nas ten, który kosztuje coraz więcej. O ile jeszcze do niedawna nabywaliśmy odbiorniki w przedziale cenowym 2-5 tysięcy złotych, tak dzisiaj za takowy jesteśmy w stanie zapłacić nawet około 10 tysięcy złotych. Coraz częściej ważna jest dla nas nie tylko jakość, ale też efekt wizualny, który będzie spójny z aranżacją naszego salonu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here