Jak wejść do branży eventowej

Branża eventowa jest niezwykle kusząca. Wyzwania wynikające z organizacji różnego rodzaju wydarzeń to niezwykle kreatywna praca, która pociąga wszystkich lubiących działać! Jednak w jaki sposób można się do niej wdrożyć i od czego w ogóle zacząć?

Im szybciej zaczniesz, tym lepiej!

Jeśli po prostu chcesz zacząć działać, nie musisz czekać. Wiele wydarzeń, także lokalnych, potrzebuje pomocy wolontariuszy. Nie musisz mieć nawet skończonych 18 lat, aby pomóc w przygotowaniu niektórych eventów. Warto zacząć się angażować już w czasach szkolnych, np. pomagając w przygotowaniu jasełek czy dni otwartych szkoły. Warto też uczestniczyć w organizacjach, które są zgodne z Twoimi zainteresowaniami, a które zajmują się też organizowaniem wydarzeń, choćby na skalę lokalną. Takie doświadczenie na pewno w przyszłości Ci się przyda, nawet jeśli nie będziesz dalej chciał pracować w tej branży.

Wykształcenie – nie rezygnuj z niego

Choć wykształcenie nie jest konieczne, to na pewno po prostu Ci się przyda. Jeśli chcesz pracować w tej branży, wybierz studia związane z marketingiem. To bez wątpienia zaowocuje! Warto również skończyć kierunek podyplomowy, który nazywa się zazwyczaj event menager. W jego trakcie dowiesz się od profesjonalistów, jak wygląda organizacja wydarzeń oraz poznasz najlepsze narzędzia i skuteczne rozwiązania, które będziesz mógł wcielić w życie. Nie bez znaczenia są również kursy, na które możesz zapisać się w dowolnym momencie. Warto brać pod uwagę zarówno te organizowane online, jak i stacjonarnie. Nie ma czegoś takiego, jak zbyt dużo wiedzy! Zawsze możesz wiedzieć więcej!

Dokształcaj się na własną rękę

Studia i kursy to jedno, ale nie bez znaczenia jest też własne zaangażowanie i poszukiwanie informacji. Dostęp do sieci sprawia, że bez problemu znajdziesz wiele porad dla początkujących, a także materiałów, za które nie będziesz musiał płacić. Znajdź w mediach społecznościowych osoby, które opowiadają o organizacji wydarzeń. Warto poszukać także książek (także e-booków) na ten temat. Prawdopodobnie będziesz musiał za nie zapłacić, ale tak samo, jak kursy czy szkoły dyplomowe, to zwykle opłacalne inwestycje. Bez wątpienia Twoja wiedza i umiejętności zostaną dostrzeżone w trakcie procesów rekrutacyjnych.

Jak znaleźć pierwszą pracę w branży eventowej?

Znalezienie pierwszej płatnej pracy zawsze jest najtrudniejsze. Przede wszystkim rozglądaj się za stażami lub praktykami w agencjach marketingowych, czy w firmach, które mają rozbudowany dział PR-u i zajmują się właśnie organizacją wydarzeń. Często przedsiębiorstwa zatrudniają osoby, które trafią do nich na staże, w związku z czym bez wątpienia te kilka miesięcy będzie warte poświęcenia. Ponadto śledź jak najwięcej stron i mediów społecznościowych interesujących Cię firm. Być może któraś z nich będzie szukać właśnie Ciebie!

Nowa branża to nowe wyzwania! Dlatego jeśli interesuje Cię organizowanie eventów, już teraz zacznij szukać informacji na ten temat. Takie umiejętności mogą przydać się tak naprawdę w bardzo wielu branżach.

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z https://emtg.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here