Jak prawidłowo pracować z firmowym logo?

0
Jak prawidłowo pracować z firmowym logo

Logo jest jednym z najważniejszych elementów składających się na tożsamość firmy i marki. Jego stworzenie to swoiste narodziny nowego podmiotu, który ma szansę zawojować rynek. Oddanie gotowego projektu logo nie oznacza jednak końca pracy – od tej pory znak firmowy będzie pojawiał się wszędzie tam, gdzie będzie obecna firma, zdobił jej produkty i materiały reklamowe oraz towarzyszył we wszystkich wydarzeniach. Prawidłowa praca z logo nie jest jednak, wbrew pozorom, tak łatwa, jak się to wielu wydaje.

Czym jest logo i jaką pełni rolę?

Logo to znak firmowy, który tworzy się w celu odróżnienia jednej marki od drugiej oraz przekazaniu klientom informacji, czego mogą się spodziewać po sygnowanych nim produktach. Na rynku działa liczna rzesza firm, które tworzą takie same na pierwszy rzut oka lub bardzo podobne artykuły. Na pierwszy rzut oka różni je zaledwie jeden element – jest nim właśnie logo. Patrząc na logo, odbiorca od razu wie, kto za nim stoi, jakiej jakości może się spodziewać oraz czy warto w niego zainwestować, czy też nie. Logo jest więc swoistą gwarancją produktu i czymś znacznie więcej niż tylko znaczkiem.

Raz stworzone logo zazwyczaj towarzyszy firmie przez wiele lat, niekiedy przez cały okres jej istnienia. Pojawia się wszędzie tam, gdzie gości firma – na eventach branżowych, w mediach, prasie, internecie, firmowych wnętrzach, na pojazdach, strojach pracowników i dostawców, wszelkiego rodzaju materiałach reklamowych, podarunkach dla klientów i wielu innych miejscach. Mnogość zastosowań logo sprawia, że praca z nim jest niezwykle wymagająca – na każdym z tych elementów logo musi zostać zaprezentowane w odpowiedni sposób, nie ma tu miejsca na nawet najdrobniejsze błędy czy pomyłki, gdyż firma może na nich sporo stracić wizerunkowo. O tym, jak prawidłowo pracować z logo mówi jeden dokument – księga znaku.

Dlaczego księga znaku jest tak istotna?

księga znaku

Księga znaku jest przez wieku określana mianem instrukcji obsługi logo. Dokument ten zawiera bowiem wszystkie istotne informacje na temat tego, jak ma wyglądać logo i jak powinno być prawidłowo reprodukowane. Jego posiadanie znacząco ułatwia pracę wszystkich specjalistów, którzy będą operowali firmowym logo – grafikom, drukarniom, webmasterom, projektantom i wielu innym. Minimalizuje także ryzyko błędów i pomyłek, które mogą firmę sporo kosztować. Księga znaku występuje w dwóch wersjach – podstawowej i rozszerzonej. Ta druga zawiera wszystko to, co znajduje się w wersji podstawowej, a oprócz tego dostarcza gotowych projektów wybranych materiałów reklamowych, które mogą zostać wykorzystane przez firmę.

Księga znaku jest złożonym i rozbudowanym dokumentem, w którym powinno znaleźć się wszystko na temat znaku firmowego. Rozpoczyna ją geneza logo, czyli historia jego powstania, wyjaśnienie symboliki, wartości oraz znaczenia znaku. Następnie dowiadujemy się, jak logo powinno wyglądać w wariancie bazowym – jakie wymiary i proporcje powinny posiadać poszczególne jego elementy, jakie są prawidłowe kolory oraz jak logo powinno wyglądać w wariancie monochromatycznym. Istotnym składnikiem każdej księgi znaku są także tzw. niedopuszczalne modyfikacje, które przedstawiają natomiast to, czego należy unikać podczas pracy z logo.

Strona internetowa – zrobiona samemu czy profesjonalna?

0
tworzenie stron internetowych

Własna strona internetowa to przestrzeń, która pozwala realizować cele zarówno firmom, jak i osobom prywatnym, które na przykład promują jakiś styl życia. Jej charakter, wygląd, a także potencjał w dużej mierze uzależnione są od projektu i wykonawcy. Nie sposób nie zauważyć bowiem różnicy pomiędzy darmową stroną internetową, założoną samodzielnie, a profesjonalną witryną zaprojektowaną przez agencję interaktywną. Nie zawsze jednak istnieje potrzeba, aby profesjonalną stronę mieć. Czasem naprawdę wystarczy prosta stronka, aby dzięki niej docierać do grona odbiorców, do których chce się dotrzeć.

Jak wybrać taśmy firmowe z nadrukiem?

0
Jak wybrać taśmy firmowe z nadrukiem

Aktualnie sporo osób zastanawia się właśnie nad wyborem odpowiedniej jakości elementów tego właśnie konkretnego typu. Co jest szczególnie istotne, by dokonać po prostu dobrych decyzji? Jeśli ta materia Cię interesuje, to warto na pewno zapoznać się z poniższym artykułem.

Bez wątpienia dobrej jakości taśmy firmowe z nadrukiem się bardzo przydają. Jak jednak krok po kroku zdecydować się na porządne akcesoria tego właśnie typu? Sporo cennych informacji na ten właśnie temat znajduje się między innymi na stronie internetowej https://tasma-z-nadrukiem24.pl/tasmy-firmowe-z-nadrukiem-3-kroki-do-wybrania-tych-najlepszych,d,38. Jak zatem podejść fachowo i analitycznie do tego zagadnienia? Na pewno cenna informacja jest taka, że taśmy firmowe z nadrukiem powinny być wybrane pod kątem rodzaju. Może nie każdy ma tego świadomość, aczkolwiek na rynku opcji w ramach tego zagadnienia ogólnie nie brakuje. Na co można się jednak bez żadnego kłopotu zdecydować? Do wyboru są między innymi taśmy polipropylenowe. Tak samo, jak elementy papierowe. Na co można się jeszcze bez żadnego kłopotu zdecydować? Wydaje się, że coraz ciekawszym rozwiązaniem są na rynku elementy PVC. Jak zatem widać opcji nie brakuje. Warto zaś zdecydować się na odpowiednie taśmy firmowe z nadrukiem, które będą idealnie nadawały się do danego zastosowania.

Co jest jeszcze szczególnie ważne w obrębie tego zagadnienia? Na pewno taka sprawa, że porządne taśmy firmowe z nadrukiem powinny być wybierane także pod kątem zastosowanego kleju. Tak naprawdę tutaj również osoby zainteresowane tym zagadnieniem mogą postawić na kilka rozmaitych opcji. Jesteśmy zaś ogólnie przekonani, że koniec końców będziesz zadowolony ze skali asortymentu. Kto zaś decyduje się na taśmy firmowe z nadrukiem? Jak sama nazwa wskazuje, są to oczywiście właściciele firm. O tej zaś właśnie sprawie ani przez jeden moment nie powinno się zapominać. Co jest jeszcze ważne w obrębie tego zagadnienia? Na pewno taka kwestia, że porządne na wielu płaszczyznach taśmy firmowe z nadrukiem mogą być wybrane uwzględniając dwa najważniejsze rodzaje klejów. Co jest jednak szczególnie istotne? Na pewno to, że duże zastosowanie mają między innymi akcesoria hot-melt. Do wyboru są również inne elementy. Jakie konkretnie? Chodzi o akcesoria typu solvent. Obecnie coraz więcej osób decyduje się zaś także na to rozwiązanie. Wszystko tak naprawdę zależy od Ciebie i konkretnego zadania, jakie docelowo mają spełniać taśmy firmowe z nadrukiem.

Co jeszcze jest ważne w czasie wyboru elementów tego właśnie typu? Na pewno chodzi o projekt graficzny. Okazuje się, że dzięki temu można wszystko sobie zobaczyć, jak konkretne taśmy firmowe z nadrukiem będą już potem wyglądały w praktyce. Na pewno jest to zaś wyjątkowo ważna kwestia. Co jest jeszcze szczególnie istotne w ramach tego zagadnienia? Na pewno taki czynnik, że taśmy firmowe z nadrukiem mogą być zaprojektowane przez profesjonalistów. I to tak naprawdę… zupełnie za darmo. Dla wielu osób ta sprawa jest zaś wyjątkowo ważna. Wszak możesz dzięki temu zapewnić sobie dobrej jakości usługi. Nie tylko profesjonalne, lecz także relatywnie tanie. Co jeszcze jest ważne w ramach tego zagadnienia? To, że są firmy wykonujące te taśmy bardzo szybko. I to nawet uwzględniając w tym momencie zamówienia hurtowe pochodzące od dużych graczy w ramach tego rynku. Jest to jednak możliwe dzięki wiedzy, doświadczeniu i posiadaniu nowoczesnego parku maszynowego. Wówczas praca idzie szybko…

Identyfikacja wizualna – nieoceniona pomoc dla twojego przedsiębiorstwa

0
Identyfikacja wizualna

Czemu ma służyć identyfikacja wizualna? Przede wszystkim – poprawić rozpoznawalność twojego przedsiębiorstwa. Jeśli zależy ci, by produkty i usługi tworzyły niepodrabialną „markę” samą w sobie, wówczas warto zadbać również o sposób prezentacji swojej firmy. Dostosowanie wszystkich tekstów wizualnych jest pod tym względem kluczowe – powinny być stosunkowo jednorodne stylistycznie i kolorystycznie. Dzięki temu twoja firma będzie się wyróżniać, łatwiej zapadać w pamięć konsumentów i działać jak magnes na jej otoczenie społeczne.

Identyfikacja wizualna w biznesie – najważniejsze funkcje

Dopracowana identyfikacja wizualna może wyjść twojej firmie jedynie na korzyść. Jakich potencjalnych zysków możesz oczekiwać z jej zastosowania?

W pierwszej kolejności – pomoże ona w wyróżnieniu się twojej firmy spośród innych przedsiębiorstw o podobnym profilu. Klienci korzystający z usług lub produktów twojej firmy będą łatwiej ją rozpoznawać i chętniej do niej powracać. Mówiąc wprost – zintegrowana identyfikacja wizualna pełni funkcję nawigującą, przyciągającą uwagę nowych i starych konsumentów.

Ponadto, identyfikacja wizualna ułatwia klientom twojej firmy zaangażowanie w konsumpcję oraz zachęca ich do utożsamienia się z marką. Dotyczy to przedsiębiorstw wszelkich rozmiarów, które pragną, by odbiorcy ich produktów poczuli się z nimi związani.

Identyfikacja wizualna działa również na emocje klientów. Z jednej strony – ewokuje uczucie bezpieczeństwa; klienci będą spokojni o jakość oferowanych usług, widząc, że są one sygnowane przez wizualnie dopracowane przedsiębiorstwo. Z drugiej strony – wzbudza zainteresowania, ogniskuje uwagę i przyciąga wzrok nowych klientów.

System identyfikacji wizualnej – w telegraficznym skrócie

Identyfikacja wizualna powinna przebiegać według kilku etapów i z użyciem określonych elementów. Najczęściej, tworząc identyfikację wizualną na konkretnego przedsiębiorstwa, korzysta się z podstawowej gamy elementów. Są one łatwo czytelne dla klientów, a także charakterystyczne i powszechnie znane. Są to przede wszystkim linie, proste tekstury, symbole i kształty. Korzystając z tego „wizualnego alfabetu”, można przygotować rozbudowaną identyfikację dla każdego typu przedsiębiorstwa.

Najważniejszymi elementami identyfikacji wizualnej jest: logo, papierowe materiały marketingowe, internetowe materiały reklamowe, akcydensy (np. wizytówki, pokrowce, koperty lub papier firmowy) oraz kolorystyka i typografia. Ponadto, projektuje się niekiedy materiały wystawiennicze – np. bannery reklamowe, flagi lub transparenty – oraz gadżety firmowe. Wszystko zależy od wielkości przedsiębiorstwa, jego profilu i planów marketingowych.

Samo przygotowanie identyfikacji wizualnej wymaga dogłębnego kontaktu z kierownikiem przedsiębiorstwa oraz jego pracownikami. W trakcie zdobywa się informacje na temat firmy oraz jej historii, ustala się zakres i charakter otoczenia rynkowego, a także status konkurencji na rynku. Istotne jest m.in. zdobycie kompleksowych informacji na temat klientów, motywacji stojących za ich decyzjami konsumenckimi oraz oczekiwań względem kupowanych produktów lub usług.

Dlaczego warto posiadać etui skórzane na telefon Samsung?

0
etui skórzane Samsung

Nowoczesne smartfony firm takich jak Samsung są często całkowicie szklane. Nie tylko szybka wyświetlacza, ale również tylna obudowa wykonana jest z tego niesamowicie kruchego materiału. Pomimo stosowania rozwiązań typu hartowanie czy specjalistyczne szkło Gorilla Glass, wciąż przy upadku na ziemię obudowa może ulec uszkodzeniu. Dlatego posiadając taki smartfon zdecydowanie powinniśmy zainwestować w etui skórzane.

Miękkie lądowanie

Najgorszym co może spotkać właściciela nowego, lśniącego telefonu Samsunga to upadek urządzenia na twardą posadzkę. Pociąga to za sobą cały ogrom strat, takich jak rozbicie wyświetlacza czy tylnej obudowy. Przed takimi nieprzyjemnościami ochroni nasz smartfon etui skórzane Samsung, które możemy dobrać sobie wedle swoich upodobań. Zdecydowanie poleca się kupowanie pełnych, zamykanych etui skórzanych. Samsung będzie wtedy najlepiej chroniony, z tego względu że zarówno tylna obudowa jak i przednia szybka będą znajdowały się pod skórzaną powłoką. W takiej sytuacji żaden upadek nie będzie straszny.

Brak zarysowań

Nie da się ukryć, że szklane telefony wyglądają wspaniale. Niestety pomimo stosowania wzmacnianego szkła (np. Gorilla Glass), wciąż telefon może nabawić się rozmaitych zarysowań. Jest to spowodowane np. noszeniem urządzenia w jednej kieszeni z kluczami do mieszkania lub samochodu. Spiesząc się można niejednokrotnie przez pomyłkę zrobić taki błąd. Dlatego też nie powinniśmy odkładać zakupu dobrego etui skórzanego. Samsung umożliwia nam szeroki wybór różnego rodzaju pokrowców, które posiadają rozmaite kolory. Możemy także zakupić etui spersonalizowane, z własnym wzorem lub nawet zdjęciem. Wszystko zależy od naszej inwencji twórczej oraz wyobraźni.

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu naszego poradnika każdy będzie przekonany, że warto do swojego nowego smartfona zakupić etui skórzane. Samsung to producent bardzo dobrych urządzeń, które nie kosztują mało, warto więc nowy nabytek odpowiednio chronić. Mocny pokrowiec będzie też dobrym rozwiązaniem w przypadku starszego modelu, który chcemy jak najdłużej zachować w dobrym stanie.

Profesjonalny sklep internetowy

0
Profesjonalny sklep internetowy

W dzisiejszych czasach praktycznie cały handel przeniósł się do sieci. W Internecie istnieje już ogromna ilość sklepów internetowych i codziennie ktoś decyduje się na założenie nowego. Wydaje się, że w przyszłości jedynie w ten sposób będziemy nabywać wszelkiego rodzaju przedmioty i tradycyjne sklepy stacjonarne przestaną istnieć. Już widać, że jest ich znacznie mniej niż w przeszłości.

Jak wybrać brokera na rynku walutowym?

0
Jak wybrać brokera na rynku walutowym

Wybór odpowiedniego brokera do handlu na rynku walutowym Forex to bez wątpienia kluczowy czynnik wpływający na Twój sukces inwestorski. Jak zatem wybrać platformę do tradingu i na co zwrócić uwagę zakładając rachunek?

Odsetki i spłata kredytu hipotecznego – podstawowe informacje

0
spłata kredytu hipotecznego
Fot. Pexels.com

Zaciągnięcie kredytu na dom czy mieszkanie to jeszcze nie wszystko. Następnie nadchodzi spłata kredytu hipotecznego. Warto wiedzieć co wpływa na ratę kredytu, a także co się wiąże z szybszą spłatą pożyczki.

Przeczytaj też: http://stolicakariery.pl/splata-kredytu-hipotecznego/

Z czego składa się rata kredytu?

Kiedy rozpoczynamy spłatę zaciągniętego kredytu pod dom czy mieszkanie wliczona jest w to nie tylko kwota, którą policzyliśmy. Szczegółowe warunki na ten temat znajdują się w umowie, którą podpisujemy z bankiem. Najczęściej na ratę kredytu hipotecznego składa się oprocentowanie WIBOR czyli stopa procentowa, a także marża banku czyli kwota, na której instytucja finansowa utrzymuje się. Niekiedy jest to także ubezpieczenie. Nie jest ono jednak obowiązkowe.

Spłata kredytu hipotecznego, a odsetki

Odsetki od kredytu naliczane są raz w roku. Stopa procentowa zależna jest od kwoty, która pozostała do spłaty, a także od obecnej sytuacji ekonomicznej w sektorze bankowym. Pomimo tego, że kwota ta wyliczana jest najczęściej raz w roku to doliczona jest do każdej płatności w miesiącu.

Ze względu na odsetki kwota do spłaty może być nieco wyższa lub niższa niż zakładaliśmy na początku. Najczęściej jednak nie są to znaczące różnice. W przypadku kredytów zaciągniętych na dłuższy okres odsetki to wyższa kwota niż w przypadku zapożyczenia się na krótki okres.

Wcześniejsza spłata kredytu hipotecznego

W sytuacji kiedy uda nam się uzbierać kwotę kredytu wcześniej warto go spłacić. Wtedy zyskujemy możliwość otrzymania zwrotu przyszłych odsetek. W praktyce oznacza to tyle, że bank zwraca nam część kredytu, który spłaciliśmy.

Dzieje się tak ponieważ w założeniu banku część podanej kwoty to były stopy procentowe, które w sytuacji spłacenia zadłużenia wcześniej są bezpodstawnie naliczone. Dlatego jeśli masz możliwość wcześniejszej spłaty kredytu hipotecznego to warto wykonać taki krok. Czasami może być to oszczędność kilku czy kilkunastu tysięcy złotych.

Należy jednak uważać na zapisy regulaminu. Niektóre banki nie pozwalają na comiesięczną nadpłatę kredytu. W takiej sytuacji warto robić to raz w roku. Jednak najważniejsze jest uważne zapoznanie się z wszelkimi warunkami umowy z placówką bankową.

Zobacz też: http://www.margines.pl/jak-zachowac-asertywnosc-w-pracy/

Nowoczesne technologie wspomagają życie człowieka

0
Nowoczesne technologie wspomagają życie człowieka

Nowoczesne technologie są to takie technologie, które zaczęto stosować w ciągu ostatnich pięciu lat. Zalicza się do nich wiadomości zawarte: w prawach do poszczególnych wynalazków, licencjach oraz patentach. Dzięki nowoczesnym technologiom gospodarka rozwija się coraz szybciej. Efektem tego są produkty i usługi coraz lepszej jakości i wiele tańsze niż w poprzednich latach.

CEIDG – jak dokonać wpisu?

0
CEIDG
Fot. Pexels.com

Co kryje się pod tą tajemniczą nazwą? CEIDG to zarówno rodzaj wniosku jaki należy wypełnić jak i nazwa instytucji, w której składamy wyżej wymienione oświadczenie. Co należy w nim umieścić? Jakie informacje zbiera ta instytucja? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Przeczytaj też: http://www.synat.pl/co-to-jest-ceidg-dowiedz-sie-wiecej-o-rejestracji-dzialalnosci-gospodarczej/

Co oznacza CEIDG?

Jest to skrót od głównej nazwy instytucji, która brzmi Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej. Jest to instytucja publiczna, która odpowiada za elektroniczny rejestr przedsiębiorców prowadzących działalność na terenie RP.

Każda osoba, która chce zostać przedsiębiorcą musi złożyć odpowiedni druk w CEIDG, aby móc prowadzić własną firmę.

Co musi się znaleźć we wniosku do CEIDG?

Pierwszym krokiem powinno być założenie konta internetowego w CEIDG. Rejestracja może odbyć się za pomocą podpisu kwalifikowanego lub poprzez profil zaufany.

Najczęstszym drukiem jaki należy wypełnić jest CEIDG-1. To w nim umieszczamy informacje o założeniu działalności, jej zawieszeniu, wznowieniu lub zamknięciu. Podstawowe dane, które zawsze należy umieścić w oświadczeniu to dane personalne przedsiębiorcy jak imię i nazwisko oraz pesel. Następnie należy podać informacje o firmie jak REGON, NIP oraz adres firmy.

Inne dokumenty

Nie można zapominać, że CEIDG nie jest uniwersalną instytucją. Złożenie tam dokumentów nie wystarczy. Odpowiednie wnioski należy złożyć jednocześnie do ZUS-u, o wpis lub wypis z REGON. W zależności od sytuacji może nastąpić potrzeba złożenia dodatkowych dokumentów.

CEIDG – co można załatwić przez internet?

Na stronie internetowej można korzystać z wielu funkcji. Do najczęściej używanych, z których prawdopodobnie również skorzystasz należą:

  • założenie działalności gospodarczej,
  • zmiana danych do Ewidencji,
  • zawieszenie firmy,
  • wznowienie przedsiębiorstwa,
  • zamknięcie działalności gospodarczej.

 

CEIDG to jedna z ważniejszych instytucji przy zakładaniu firmy, a także przy jej zawieszeniu lub likwidacji. Dzięki internetowi w kilkanaście minut możesz wprowadzić tego typu zmiany we własnym przedsiębiorstwie lub założyć je.

Zobacz też: http://www.margines.pl/dofinansowanie-na-dzialalnosc-gospodarcza-jak-i-skad-uzyskac/

Zobacz też