O czystym powietrzu w domu

Jeżeli chcemy kupić najlepszy oczyszczacz powietrza do swojego domu, powinniśmy dokonać starannego wyboru. Wysokiej jakości oczyszczacz powietrza świetnie sprawdzi się w odświeżaniu powietrza w domu i sprawianiu, że będzie ono dla nas zdrowsze. Najbardziej zaawansowane oczyszczacze zrobią to automatycznie, gdy tylko wyczują spadek jakości powietrza.

Ponieważ ważne jest, aby kupić oczyszczacz powietrza, który szybko czyści powietrze, dobrze jest dokonać pewnych badań przed wyruszeniem do sklepu lub przeglądaniem internetu w poszukiwaniu nowej maszyny. Należy przy tym pamiętać, że szybkość oczyszczania to nie jedyna cecha, która opisuje dobre maszyny tego typu. Oczyszczacze powietrza różnią się między sobą nie tylko prędkością funkcjonowania, ale również szeregiem innych współczynników. Są mniejsze albo większe, używają dodatkowo wody albo nie (chodzi nie tylko o dodatkowe nawilżanie powietrza, ale również specyficzną pomoc przy wyłapywaniu zanieczyszczeń), mogą być trudniejsze albo łatwiejsze w obsłudze, mogą też pracować głośno lub cicho. Rzecz jasna większość tych rzeczy zależy od ceny danego urządzenia, która jest zazwyczaj najłatwiejszym sposobem na określenie jakości danego oczyszczacza.

Kto potrzebuje oczyszczacza powietrza?

Wszyscy ci, którzy cierpią na alergie, zdecydowanie powinni zainwestować w jakiś dobrej jakości oczyszczacz powietrza. Pod warunkiem jednak, że rzeczywiście zostanie zakupiony odpowiedni model. Najróżniejsze testy pokazują, że użycie oczyszczacza powietrza w domu zmniejsza w znaczny sposób ilość zanieczyszczeń w powietrzu, takich jak kurz, pyłki czy nawet dym. Większość modeli usuwa najpoważniejsze zanieczyszczenia z powietrza, ale różnica pomiędzy najlepszymi i najgorszymi urządzeniami jest ogromna. Najlepsze oczyszczacze powietrza w konkurencji usuwania kurzu są nawet ponad dwadzieścia sześć razy skuteczniejsze niż te najgorsze, a więc rozstrzał jest przeogromny. Dość powiedzieć, że oznacza to nie mniej nie więcej niż to, że ten gorszej jakości oczyszczacz będzie pracował niemal trzydzieści razy dłużej, niż ten lepszej jakości. To nie tylko dość spora strata na zdrowiu, czasie, ale również i energii elektrycznej – a więc pieniędzy.

Czy szybsze oczyszczacze powietrza są lepsze niż wolniejsze?

Jeżeli chodzi o szybkość działania, to z oczyszczaczami powietrza jest podobnie jak z grzejnikami elektrycznymi – im szybciej pracują, tym lepiej. Jednak wiąże się to z ceną urządzenia, bowiem te lepszej jakości są po prostu wielokrotnie droższe niż te oczyszczacze, które pracują wyraźnie wolniej. Na dłuższą metę sprawa jest jednak dziecinnie prosta – ergonomiczność drogiego urządzenia prędzej czy później zwróci się ze względu na niższe koszty eksploatacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here