Krótkie omówienie zalet naklejek podłogowych

0
1542

Naklejki podłogowe to niezwykle ciekawy nośnik pozwalający na skuteczne połączenie funkcji informacyjnych z zaletami reklamowymi. Ten rodzaj naklejek to także doskonały sposób na ożywienie przestrzeni biurowej lub szybką zmiany aranżacji na przykład w pomieszczeniach ogólnodostępnych. Czy takie rozwiązanie jest drogie? Na co zwrócić uwagę podczas zamawiania? Zapraszamy do lektury.

Wygoda stosowania i trwałość użytkowania

Naklejka podłogowa jedynie na pozór jest siostrą bliźniaczką dobrze nam znanych papierowych nalepek, które niemal na co dzień widujemy w sklepach, czy też na przesyłkach. Z wyglądu oba rodzaje nośników rzeczywiście są podobne, podobna jest też ich funkcja. Jednak specyfika użytkowania naklejek podłogowych wymaga zastosowania znacznie bardziej złożonego procesu produkcyjnego. Podstawowa wersja tradycyjnej naklejki to po prostu arkusz zadrukowanego samoprzylepnego papieru, tymczasem naklejka podłogowa musi posiadać cechy ułatwiające prostą i trwałą aplikację, zapewniające długie i wierne odwzorowanie kolorów, a także gwarantujące bezpieczne użytkowanie.

Naklejki podłogowe z powodzeniem mogą być stosowane na wszystkich płaskich powierzchniach. Może to być lastryko, ceramika, panele, słowem każde typowe wykończenie posadzek. Aplikacja nie jest trudna, ważne jest jednak staranne oczyszczenie powierzchni. Konieczne będzie usunięcie kurzu i ewentualnych zabrudzeń, przyda się też odtłuszczenie — nie ma potrzeby stosowania specjalistycznych preparatów, w zupełności wystarczą standardowe detergenty. Klej posiada dużą wytrzymałość, nie istnieje więc ryzyko, że naklejka zacznie samoistnie odstawać od powierzchni. Usunięcie nie będzie dużym wyzwaniem i co niezwykle istotne, klej nie pozostawia śladów na podłodze, nie ma więc obawy o zniszczenie powierzchni.

Długa lista zalet. Czy naklejki podłogowe są drogie?

Specyfika produkcji sprawia, że grafika przez długie miesiące może cieszyć odbiorców wiernym odwzorowaniem barw, które nie blakną wraz z upływem czasu. Wydruk jest zabezpieczony specjalnym laminatem, który tworzy warstwę antypoślizgową, co znakomicie podnosi bezpieczeństwo przechodniów, a przy okazji chroni wydruk przed szkodliwym działaniem światła naturalnego i sztucznego. Mówiąc o zaletach, nie sposób zapomnieć o możliwości wycięcia naklejki w dowolny kształt. Lasery tnące pozwalają na osiągnięcie czystego cięcia i idealnego odwzorowania zamierzonego kształtu, co nie tylko podnosi atrakcyjność naklejek, ale też przykuwa uwagę odbiorców i sprawia, że przekaz staje się jeszcze łatwiejszy do zapamiętania.

Czy tak kuszący zestaw zalet wiąże się z koniecznością poniesienia dużych wydatków? Odpowiedź na tak postawione pytanie znajdziemy w serwisie Naklejkon, który umożliwia zlecanie produkcji różnego rodzaju naklejek, w tym także podłogowych. Korzystając z intuicyjnego kalkulatora, szybko przekonamy się, że ceny są niewspółmiernie niskie w porównaniu do efektu. Wszystko zależy oczywiście od wielkości i nakładu, tu jednak do głosu dochodzi jeszcze jedna zaleta tego niezwykłego nośnika — możliwa jest realizacja nawet pojedynczych egzemplarzy, co sprawia, że świat naklejek podłogowych otwiera się równie szeroko przed dużymi inwestorami, jak i zleceniodawcami detalicznymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here