Jak zdobyć obserwatorów na Instagramie

Jeżeli chcecie zdobyć więcej obserwatorów na Instagramie musicie liczyć się z tym, że czeka was spora praca i dużo zaangażowania. Jednak profity jakie za tym idą są bądź mogą być bardzo duże. Warto sobie uświadomić, że mając sporą grupę obserwatorów, bo zarabiać choćby na barterach, ale i otrzymywać darmowe produkty. Jednak nim do tego dojdzie warto poznać sposoby jak zdobyć obserwatorów na Instagramie. Szybkim sposobem na zdobycie obserwatorów jest ich zakup na Wypromowani.pl. Metoda jest bezpieczna i wykorzystywana przez coraz więcej osób w Polsce. Nie musisz promować tylko Instagrama, możesz kupić np. soundcloud followers lub obserwujących na dowolnej innej platformie.

Regularność, ciężka praca i dobre zdjęcia

Chyba nikogo nie zaskoczy fakt, że jesteśmy wzrokowcami, bądź większość z nas jest. Choć to truizm to wielu początkujących użytkowników Instagrama o tym zapomina i dodaje zdjęcia, które wizualnie nie są atrakcyjne, a przecież ten portal w dużej mierze służy do pokazywania rzeczy ładnych, ale niejako kreowania ich. Zatem zdjęcia muszą być możliwe jak najbardziej atrakcyjne, co odnosi się nie tylko do treści, lecz i samej formy. Należy więc stosować przeróżne filtry, ale także programy do obrabianie zdjęć. W ten sposób będą one zwyczajnie ładniejsze, a jak wiadomo i to nie od dziś to piękno sprzedaje się najlepiej.

Także sam ich styl powinien być monochromatyczny i ściśle ze sobą pozwiązany. Oczywiście nie wystarczy także dodać zdjęcia raz na miesiąc, bo tylko regularne prowadzenie konta społecznościowego ma sens, bo tylko wtedy jesteście w stanie utrzymać obserwujących na Instagramie i sprawdzić, że będą czekać na dalsze publikacje. Szacuje się, że ciągłość postów powinna być stale utrzymywana, a więc warto dodawać nawet 5 postów tygodniowo, ale nie rzadziej niż dwa razy w tygodniu. Przy czym posty nie powinny być przypadkowe, lecz w pełni przemyślane i być zgodne z obranym kierunkiem konta.

Lajkujemy, komentujemy, oznaczamy- trochę pracy i dobre efekty są w zasięgu ręki

Dobry użytkownik Instagrama to taki, który jest aktywny. Dlatego też chcąc zdobyć sporą grupę followersów trzeba we właściwy sposób podejść do tematu, a więc włożyć z to sporo pracy. Skoro już macie na profilu ciekawe zdjęcia, które rzeczywiście są atrakcyjne i obraliście kierunek, ale nadal pod zdjęciem macie tylko kilka lajków, a wasza liczba obserwujących to raptem kilka osób oznacza, że nie jesteście zanadto aktywni.

A więc trzeba lajkować zdjęcia, licząc na rewanż, a także na zdobycie kolejnego obserwującego, któremu spodoba się wasz profil. Ale takie działanie przynosi największe rezultaty jeżeli komentujemy czy jesteśmy aktywni na profilach pozornie mało znanych, czyli u osób, które także rozpoczynają swoją przygodę z tym portalem, bądź tak jak wy starają się zdobyć większą liczbę obserwujących.

Bardzo modne stało się oznaczenie miejsc, które się odwiedza, dla wielu osób jeszcze kilka lat temu takie działanie było pozbawione sensu, ale w dobie Instagrama pozwala to osiągnąć większy sukces i zdobyć znacznie więcej followersów. Tutaj możecie stosować pinezki z oznaczeniem miejsca, w którym byliście. Jeżeli wybierzecie stosunkowo często odwiedzaną lokalizację, a do tego wasze zdjęcie będzie wizualnie atrakcyjne może zakończyć się tym, że wasze zasięgi znacząco się zwiększą i to nawet kilkakrotnie.

Wynika to z faktu, że wiele osób przed wybraniem się w dane miejsce, sprawdza jak wygląda to na Instagramie. Jeżeli więc wasz profil zaciekawi osobę, która go odwiedza to znowu zyskacie kolejnego obserwującego. Można też oznaczać produkty i rzeczy, które są popularne, ale pod warunkiem że są widoczne na zdjęciach i zgodne z samą tematyką zdjęcia. Zdanie się na przypadek nie ma zupełnie sensu, bo nie przynosi efektów.

Czy hasztagi nie są już tak ważne?

Czasem mówi się, że hasztagi przestały być już tak ważne w walce o obserwujących, ale nic bardziej mylnego. Dobry hasztag potrafi przyciągnąć obserwujących, ale kluczem jest określenie tego czym jest dobry hasztag. Kiedyś uważano, że im więcej hasztagów tym lepiej i to nadal obowiązuje, ale też hasztagi powinny być ściśle związane z samym profilem. Proste i popularne hasztagi mogą przyciągać obserwujących, ale tylko jeżeli idą one w parze z dobrymi i ciekawymi zdjęciami.

Natomiast zupełnie nie sprawdza się tworzenie własnych hasztagów, bo takie działanie ma sens jedynie w przypadku osób, które mają już swoją renomę i markę. Warto tutaj mieś określony plan, nie można więc poruszać się na chybił trafił. Najlepiej skorzystać z programów, które generują najbardziej popularne i najczęściej wyszukiwane hasztagi, ale trzeba liczyć się też z tym, że efekty w postaci dużej liczby followersów nie będą widoczne od razu. Oczywiście bardzo dobrym rozwiązaniem jest też stosowanie hasztagu „follow4follow”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here