Outsourcing dla początkujących

0
Outsourcing dla początkujących

W miarę jak wzrastamy jako cała cywilizacja, napotykamy nowe rodzaje przeszkód. Ewoluując od czasów problemów ze schronieniem oraz żywnością, nadszedł czas na deficyt czasowo – finansowy. Kiedy zastanowimy się nad tym, są to w wielu przypadkach kwestie zależne i ciężko rozgraniczyć jedno od drugiego. Z tego względu, w naszych czasach wymyślamy przeróżne metody, które umożliwią nam zasoby jednego lub drugiego. Zazwyczaj jest tak, że pracujemy więcej i dzięki temu mamy więcej pieniędzy lub lepiej układamy nasz plan zajęć, dzięki czemu mamy więcej czasu. Rozwijając dalej rozpoczęty temat, chciałbym teraz powiedzieć kilka słów w materii czym jest outsourcing IT.

Branża technologii informacyjnych przeżywa obecnie największy rozkwit w historii. Po tym, jak internet przeszedł z piwnic Pentagonu i ujrzał światło dzienne, wszystko, co nas otacza zostało zrewolucjonizowane. Większość aspektów naszego życia, jest w jakiś sposób teraz powiązane z technologią informacyjną. Z tego względu, profesjonaliści tej dziedziny, tacy jak informatycy lub programiści są wręcz rozchwytywani i poszukiwaniu przez rzesze pracodawców. W momencie, kiedy dochodzi do takich sytuacji, można uświadomić sobie, że czas takiego osobnika jest bardzo cenny. Z pomocą w tym aspekcie sprawy przychodzi outsourcing. Na korzyści outsourcingu IT składa się oszczędzenie przedziałów czasowych pracy specjalisty technologii informacyjnych z zakresu rzeczy mniej istotnych na te kluczowe. W momencie, kiedy mamy świadomość tego, że dany element projektu nie jest tak skomplikowany, możliwe jest zlecenie pracy nad nim komuś innemu. Zakres outsourcingu IT to temat na oddzielny artykuł, bo to sprawa o dużym stopniu złożoności.

Podsumowując całą kwestię zlecania pracy za pośrednictwem internetu (bo na tym polega zazwyczaj outsourcing IT), warto zastanowić się, czy jest to na pewno opcja dla nas oraz czy mamy wystarczające środki, żeby zapewnić sobie komfort tego procesu – pamiętajmy, że to kosztuje nie mało, a przecież głównym celem jest jednak oszczędzenie czasu i pieniędzy.

Zalety rozwiązania Disaster Recovery

0
Zalety rozwiązania Disaster Recovery

Dzisiaj Disaster Recovery wydaje się nieodłącznym elementem zarówno poprawnego prowadzenia biznesu, jak i odpowiedzialnego przechowywania danych. Dla osób, które nie pracują w branży informatycznej, bądź nie prowadzą żadnych dokumentacji dla firm czy instytucji, nazwa Disaster Recovery może brzmieć nieco enigmatycznie. Istnieje natomiast taka grupa ludzi, dla których jego obecność jest czymś oczywistym i naturalnym. W poniższym artykule przyjrzymy się specyfice tego tematu. Informacje tu zamieszczone mogą się okazać pożyteczne dla każdego z nas, co może się ujawnić w najmniej spodziewanym momencie.

Co to jest Disaster Recovery?

Disaster Recovery to nic innego jak ratunek w przypadku awaryjnej utraty ważnych danych, bez których funkcjonowanie poszczególnych działalności nie mogłoby być możliwe. Ponadto wyciek pewnych struktur, bądź zatrzymanie się przepływu ważnych informacji, może oznaczać swoistego rodzaju niebezpieczeństwo. Takie sytuacje mogą zarówno powodować, jak i wykorzystywać niepowołane osoby. Disaster Recovery jest więc awaryjnym odtwarzaniem danych, który może objawiać się także pod postacią wznawiania, bądź utrzymywania struktury informatycznej. DR można porównać także do tak zwanej chmury, w której umieszcza się pliki w przypadku prawdopodobieństwa awarii nośnika. Dzisiaj to postępowanie jest stosowane na szeroką skalę i wydaje się najrozsądniejszym rozwiązaniem.

Co powoduje sytuacje awaryjne?

Przyczyny konieczności użycia Disaster Recovery można podzielić na dwie grupy. Jedną z nich stanowią klęski żywiołowe, a drugą awarie wywołane intencjonalnie lub nieintencjonalnie przez człowieka. Najczęściej występującymi klęskami żywiołowymi w tym przypadku są powodzie huragany, tornada lub trzęsienia ziemi. Do działalności człowieka z kolei zaliczamy przede wszystkim ataki hackerów, bioterroryzm, niepoprawne wdrożenie zmian w strukturę teleinformatyczną czy inne błędy. Ważne jest, by dane kopie zapasowe danych powstały w odległych lokalizacjach od źródła podstawowego. Ma to bowiem związek z warunkami naturalnymi, ponieważ może dojść do sytuacji, że dwa centra położone relatywnie blisko siebie zostaną w ten sam sposób zagrożone. Istotnym aspektem odtwarzania awaryjnego jest nie tylko ogólne poczucie bezpieczeństwa, ewentualne zaoszczędzenie czasu w przypadku kataklizmów, ale także niebagatelna oszczędność finansowa. Około godzinne przestoje, które powstają podczas przywracania danych, mogą kosztować firmy, organizacje czy przedsiębiorstwa nawet kilkadziesiąt do kilkuset tysięcy dolarów. Aby zapewnić sobie dobre zabezpieczenie pod postacią Disaster Recovery, warto skorzystać z pomocy profesjonalistów choćby z wykorzystaniem Body Leasing IT.

Jeżeli szukasz pracy w sektorze IT i potrzebujesz pomocy, koniecznie sprawdź jak mogą Cię wspomóc specjaliści Finitec.

O czym pamiętać, tworząc stronę www dla biznesu?

0
O czym pamiętać, tworząc stronę www dla biznesu?

Co powinna zawierać moja witryna? To pytanie, które często pojawia się podczas tworzenia strony internetowej dla swojego biznesu. Każde przedsiębiorstwo jest wyjątkowe i ma własną grupę odbiorczą, która ma określone oczekiwania wobec twojej witryny i będzie na niej poszukiwać konkretnych informacji. Każda strona ma za zadanie spełnić trzy najważniejsze aspekty: projekt, użyteczność oraz zawartość. Są to niezwykle ważne cechy, ale dość ogólne, dlatego rozłóżmy je na czynniki pierwsze i przybliżmy je w bardziej przystępny sposób. Poniżej kilka informacji, które koniecznie musisz uwzględnić tworząc stronę internetową dla twojego biznesu.

Dopasowuj stronę do potrzeb klienta

Strona internetowa odzwierciedla twoją firmę i jest głównym źródłem informacji dla klientów o celach i usługach firmy. Jedną z pierwszych rzeczy jest wybranie łatwego do zapamiętania adresu internetowego. Długa nazwa z wieloma myślnikami czy podkreślnikami nie zapadnie nikomu w pamięć, więc staraj się by adres domeny był jak najkrótszy, ale nawiązujący do nazwy twojej firmy.

Po wejściu na stronę pierwsze co widzą odwiedzający to strona główna. Treści na stronie głównej powinny być wystarczająco intrygujące, by przyciągnąć uwagę odwiedzających w ciągu kilku sekund, dlatego warto zadbać o dobry projekt, szybkie ładowanie i profesjonalny wygląd. Umieść na stronie również krótki opis tego, czym się zajmujesz i informację o usługach oraz produktach, które oferujesz, a na pewno dzięki temu zyskasz.

Przede wszystkim wsparcie mobilne

Faktem jest, że ponad połowa użytkowników Internetu korzysta z urządzeń przenośnych, dlatego tak ważne jest, by strona dopasowywała się do rozmiaru ekranu urządzania, na którym jest wyświetlana. Projektując witrynę zadbaj o jej responsywność, ponieważ jest to gwarancja, że każdy użytkownik na dowolnym urządzeniu otrzyma najlepszą możliwą jakość. Przyjazny interfejs dla urządzeń mobilnych to nie tylko wymóg czy spełnienie warunku użyteczności. Design RWD jest ważny dla biznesu, ponieważ zwiększa zasięg klientów, którzy częściej korzystają z tabletów i smartfonów i warto o tym pamiętać. Kompleksowe wsparcie przy tworzeniu strony mobilnej dla biznesu może Ci zapewnić Agencja Interaktywna.

Nie zapominaj o kontakcie z odbiorcą

Twoja strona kontaktowa powinna pokazywać potencjalnym klientom wszelkie sposoby w jakie mogą się z Tobą skontaktować. Ważne jest, by numery telefonu, maile oraz fizyczne adresy znajdowały się w stopce na stronach witryny lub zakładce kontakt. Dla wielu użytkowników ważna również jest obecność kanałów social media, dlatego warto promować je na swojej stronie internetowej. Czasem warto wyjść naprzeciw odbiorcy i stworzyć listę najczęściej zadawanych pytań, czyli FAQ. Pozwoli to zaoszczędzić czas na udzielanie odpowiedzi na zadawane każdego dnia te same pytania. Takie pytania powinny również usunąć wszelkie wątpliwości klienta, aby poczuł się na tyle bezpiecznie, by móc dokonać zakupu na twojej stronie.

Powyższe elementy to wyłącznie wskazówki, jednak potraktuj je poważnie, ponieważ to często takie informacje warunkują o sukcesie strony. Pamiętaj, że profesjonalnie wykonana strona www to wielka szansa na sukces, powodzenia!

Dlaczego warto zainwestować w gadżety reklamowe?

0
Dlaczego warto zainwestować w gadżety reklamowe

Jednym z bardzo lubianych elementów przez wszystkich kontrahentów są różne produkty reklamowe. Jednak w większości przypadków takie produkty mają za zadanie nie tylko sprawić, że współpraca będzie udana, ale także rozreklamować firmę. Produkty reklamowe mogą być doskonałą pamiątką dla osób, które z nami współpracowały czy też doskonałym uzupełnieniem każdej strategii reklamowej. Jednak czy warto inwestować w gadżety i co się do nich zalicza? Warto poznać wszelkie informacje związane z tym tematem.

Czy to działa?

Gadżety reklamowe występują w wielu różnych rodzajach. Praktycznie w każdym domu można znaleźć produkty opatrzone logami różnych firm. Wśród gadżetów reklamowych wyróżnić można między innymi kubki, smycze na klucze, długopisy, notesy czy też pendrive. Niewiele osób zdaje sobie, że dzięki używaniu takich produktów doskonale zapamiętuje logo firmy i zapamiętuje jej działalność. Większość osób nawet nie zdaje sobie z tego faktu sprawy. Dla większości ludzi jest to niewiele, jednak dla większości firm takie gadżety reklamowe mają ogromne znaczenie, ponieważ pozwalają na zbudowanie świadomości marki, a to w dzisiejszych czasach jest tak naprawdę kluczem do sukcesu.

Pojęcie świadomości marki

Tym w czym najlepiej sprawdzają się produkty reklamowe, jest budowanie pojęcia świadomości marki. Jeśli klienci mają poznać firmę to przede wszystkim powinni ją także zapamiętać. Jeśli uda się osiągnąć ten cel to logo firmy zacznie kojarzyć się z pewną kategorią produktów, a później w razie konieczności zamówienia produktów oferowanych przez firmę. Efekt ten też uzyskiwany jest często w związku z tym, że zwykle gadżety reklamowe rozdawane są za darmo przy okazji różnego rodzaju targów, wystaw, imprez i innych okazji. Dlatego też w domu zwykle bardzo dobrze zapamiętuje się loga poszczególnych firm.

W jakie gadżety zainwestować?

Wbrew pozorom dla każdego przedsiębiorcy będzie to najtrudniejsza decyzja. Odpowiedni wybór może tak naprawdę sprawić, że gadżety reklamowe albo zostaną dobrze zapamiętane, albo też nie. Bardzo dużo zależy od, tego w jakiej branży działa firma. Jeśli jest to firma informatyczna bądź też zajmująca się pobliską tematyką to najlepszymi wyborami mogą być na przykład pendrive czy też długopisy zawierające jaką pamięć do przechowywania danych. W przypadku gdy firma nie jest związana z branżą nowoczesną, to także bardzo dobrze sprawdzają się smycze, kubki czy też długopisy. Takie bardziej klasyczne rozwiązania przemawiają do osób, które na co dzień nie są związane z najnowocześniejszymi technologiami.

Najpopularniejsze narzędzia do zarządzania projektami

0
Najpopularniejsze narzędzia do zarządzania projektami

Zarządzanie projektami to codzienność każdej firmy, która wyszła z etapu wczesnego niemowlęctwa. Projekty oczywiście bywają różne, niektóre angażują bardzo małe zespoły, ale inne mają zasięg krajowy, a nawet globalny i angażują od kilku do nawet kilku tysięcy osób pracujących w różnych firmach, działach czy zespołach. Każdym projektem zarządzamy inaczej, niektóre z nich realizujemy zgodnie z metodyką PMBOK, inne w SCRUM czy PRINCE2. Wiele z tych projektów wymaga wsparcia narzędziami, które znajdziemy w Internecie. Dzisiaj omawiamy 4 najpopularniejsze narzędzia do zarządzania projektami w sieci.

Urządzenie do makijażu permanentnego

0
Urządzenie do makijażu permanentnego

Makijaż permanentny jest idealny dla kobiet, które są znudzone codziennym nakładaniem kosmetyków i chcą pięknie wyglądać od razu po tym, gdy tylko wstaną z łóżka. Nie rozmazuje się, jest bardzo trwały, doskonale podkreśli urodę i zatuszuje jej mankamenty. Wykonywany jest w specjalnie wykwalifikowanych salonach kosmetycznych i gabinetach medycyny estetycznej.

Czym jest makijaż permanentny i jak się go wykonuje?

To nie jest zwykły makijaż, który można zmyć w dowolnym momencie. Wykonywany jest w sposób podobny do tatuowania: pod skórę wprowadza się igłą pigment, a efekt utrzymuje się 2, 3 lub nawet 5 lat. Możemy wykonać makijaż permanentny brwi, powiek i ust, ale także wymodelować owal twarzy. Pigmenty używane do trwałego makijażu są metabolicznie obojętne dla organizmu, więc jeżeli nie występują przeciwwskazania i oczywiście jeśli do wykonania został wybrany certyfikowany salon – nie musimy obawiać się niekorzystnych skutków zabiegu.

Kim jest linergistka?

Wykonanie trwałego makijażu to bardzo trudny i precyzyjny zabieg, nie może zrobić go nam każda kosmetyczka czy wizażystka za pomocą na przykład, o zgrozo, zwykłych igieł. Wykonuje go linergistka, używając do tego specjalne urządzenie do makijażu permanentnego. Linergistki przechodzą przez wiele różnych kursów i szkoleń, aby nauczyć się tej trudnej sztuki.

Praca linergistki to nie tylko zabiegi praktyczne, ważna jest także teoria: każda z pań uczy się, jak prawidłowo dobrać kolory do karnacji klientki, bowiem źle dobrany makijaż może przynieść efekt odwrotny do zamierzonego, a błędy w wykonaniu bardzo ciężko jest poprawić, czasami jest to wręcz niemożliwe. Dodatkowo podczas pracy linergistki często dokształcają się, żeby poznać coraz to nowsze techniki, urządzenia i trendy w makijażu po to, aby sprostać potrzebom nawet najbardziej wymagających klientek.

Najczęściej wybierany obszar do zabiegu

Najpopularniejszym makijażem permanentnym jest bez wątpienia ten wykonywany na brwiach. To świetna alternatywa dla pomady do brwi czy kredki, a często dzięki takiemu zabiegowi twarz jest idealnie podkreślona i do wyjścia z domu nie potrzeba już nic innego. Linergistka dopasuje kształt łuków i wypełni je za pomocą metody piórkowej lub cieniowanej (ombre), zapewniając brwiom perfekcyjny i naturalny wygląd.

Sprzęt do makijażu permanentnego

O jakości usług decydują nie tylko umiejętności i kwalifikacje linergistki, ale także dobre urządzenie do makijażu permanentnego, które bez wątpienia jest podstawą w tego typu pracy. Wyposażone jest w głowicę, którą wykonywany jest zabieg oraz interfejs, często w formie monitora, na którym możemy ustawić odpowiedni tryb pracy.

Na dobrych jakościowo urządzeniach możemy nie tylko wybrać parametry zgodnie z upodobaniami i wybraną techniką, ale także ustawić automatyczny tryb, który dostosuje ustawienia do wybranej strefy zabiegu (brwi, powieka dolna, górna lub usta). Komfort klientkom zapewni cichy tryb pracy bez wibracji, a linergistce – lekkość urządzenia i ergonomiczny kształt głowicy. Ceny takiego sprzętu wahają się w granicach od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Będąc linergistką warto zainwestować w jak najlepsze urządzenie, nie tylko aby uzyskać precyzyjną i dokładną pigmentację. Sprzęt musi zapewniać klientkom bezpieczeństwo i higienę wykonania zabiegu oraz umożliwiać bezproblemową zmianę igieł czy pigmentu. Spośród wielu dostępnych na rynku urządzeń najlepiej wybrać takie, które posiada wysoką częstotliwość nakłuć, która zapewni proste, równe linie i zminimalizuje ryzyko występowania krwawień i urazów.

Urządzenia do makijażu permanentnego znajdziesz w sklepie kosmetycznym: https://maxmedik.pl/514-permanent-make-up

Gdzie montować system rezerwacji i płatności online?

0
Gdzie montować system rezerwacji i płatności online?

Masz własny biznes? W takim razie musisz poważnie zastanowić się nad tym, jak usprawnić możliwości rezerwacji usług lub produktów swoim klientom. Obecnie istnieje wiele propozycji, a płatności mobilne lub internetowe stają się coraz bardziej popularne. Świetnym przykładem są między innymi takie propozycje, jak system rezerwacji i płatności online, który wykorzystywać można zarówno w salonach usługowych, np. u fryzjera, jak i w obiektach noclegowych, do których należą przykładowo hotele.

Jak wygląda współpraca z takimi firmami i ile można zyskać? Zapraszamy serdecznie po niezbędne informacje. Dzięki nim nie będziecie inwestować swoich środków w ciemno, nie wiedząc, czy finalnie spełni ona Wasze oczekiwania. System rezerwacji i płatności online to nic nowego, lecz coraz więcej niewielkich przedsiębiorców może z niego korzystać w swoich działalnościach.

System dla barbera lub fryzjera

Telefon kiedyś udostępniał ogromne możliwości, ponieważ mogliśmy w ciągu kilku minut połączyć się z salonem, zarezerwować wizytę i już. Trzeba była jednak oderwać się od pracy, w obydwu przypadkach. Trzeba przyznać, że był to dyskomfort. Specjalista także nie miał pewności, czy umówiona wizyta dojdzie do skutku, gdyż klient zawsze mógł po prostu nie przyjść. Interesant dodatkowo musiał pytać o termin i godzinę, specjalista lub menager szukali w kalendarzu. Mimo minimalizacji czasu i kosztów, system można było jednak poprawić. Na szczęście pojawił się internet, który zaoferował nam znacznie więcej ciekawych innowacji i opcji.

Obecnie system rezerwacyjny z płatnościami online jest tak skonstruowany, że po wejściu na stronę danego salonu fachowca, od razu widzimy, w które dni są dostępne wolne terminy i jakie godziny mamy do dyspozycji. Czy to nie jest maksymalnie wygodne? Dodatkowo możemy dokonać rezerwacji wybranego przez siebie czasu i finalnie zapłacić. Specjalista od razu ma pieniądze, a Wy nie musicie się martwić, że zapomnicie gotówki, karty lub nie fryzjer nie będzie mógł wydać. To tylko przykład. Działa to niemal we wszystkich salonach usługowych.

Coś dla noclegów

System rezerwacji i płatności online to obecnie podstawa dla obiektów noclegowych, które swoich klientom oferują błyskawiczny system. Załóżmy, że interesant wraca znad morza i przejeżdża przez Warszawę. Woli się zatrzymać, ponieważ ma jeszcze kawałek trasy i chce się przespać jedną noc, by nie powodować zagrożenia. W ten sposób pasażer może zabookować nocleg i od razu wiadomo, gdzie jechać, by znaleźć pokój. Jest to wyjątkowo wygodne.

Pozycjonowanie tradycyjne a pozycjonowanie long-tail – czym się różnią?

0
Pozycjonowanie tradycyjne a pozycjonowanie long-tail - czym się różnią?

Pod hasłem pozycjonowanie kryje się szereg działań mających na celu zwiększenie widoczności strony internetowej w wynikach wyszukiwarki Google. W zależności od rodzaju promowanej witryny, możemy wyróżnić dwa podejścia do SEO:

  • Pozycjonowanie tradycyjne
  • Pozycjonowanie long-tail

Pozycjonowanie tradycyjne

Działania z zakresu pozycjonowania tradycyjnego są stosowane najczęściej w przypadku firmowych stron internetowych. Dotyczą promowania odgórnie wybranych fraz i opierają się na linkowaniu, artykułach sponsorowanych oraz wykorzystaniu content marketingu. W zależności od konkurencyjności fraz, pierwsze wyniki tradycyjnego pozycjonowania stron internetowych mogą pojawić się w przeciągu dwóch lub nawet kilku miesięcy.

Tego rodzaju pozycjonowanie sprawdza się najlepiej przy małych platformach, nie wymagających szczegółowej analizy fraz kluczowych. Celem działań SEO w tym zakresie jest najczęściej osiągnięcie określonego w umowie efektu. Takie podejście sprawia, że niektóre Agencje korzystają z wątpliwej jakości rozwiązań, które nie gwarantują pożądanej stabilności pozycji i mogą narazić naszą witrynę na karę od giganta z Mountain View.

Pozycjonowanie long-tail

Wykorzystując pozycjonowanie stron internetowych long-tail, zyskujesz możliwość promowania praktycznie nieskończonej ilości fraz kluczowych. W przeciwieństwie do podejścia tradycyjnego skupiającego się wyłącznie na popularnych frazach, pozycjonowanie szerokie stawia na kilku członowe, bardziej szczegółowe słowa kluczowe. Oczywiście nie są one wyszukiwane tak często, jak frazy wykorzystywane w podejściu tradycyjnym, jednak pozwalają na wypracowanie naprawdę imponujących efektów. W jaki sposób? Z uwagi na małą konkurencyjność, znacznie łatwiej jest osiągnąć na nie wysokie pozycje w wyszukiwarce. Ponadto, promując dużą liczbę tego rodzaju fraz, ich łączna ilość wyszukań może przewyższyć liczbę wyszukań fraz popularnych.

Tego rodzaju podejście do SEO sprawdza się znakomicie w przypadku sklepów internetowych, które oferują szeroką gamę produktów. Dzięki pozycjonowaniu stron internetowych long-tail, znacznie łatwiej trafisz do Klientów poszukujących konkretnych produktów.

Które rozwiązanie wybrać?

Dobór odpowiedniego rozwiązania zależy przede wszystkim od charakterystyki pozycjonowanej witryny. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jakie podejście do SEO sprawdzi się w przypadku Twojej strony internetowej, skonsultuj się z przedstawicielem Agencji WebDoctor.

Więcej informacji: http://www.webdoctor.pl/

Jak chronić dane w smartfonie?

0
Jak chronić dane w smartfonie?

Utrata danych wiąże się nie tylko z zagrożeniem w postaci intymnych zdjęć, które trafiły do szerokiego grona odbiorców, ale również wglądem osób nieupoważnionych do prywatnej korespondencji, haseł np. do konta bankowego, ważnych dokumentów oraz wielu innych informacji, których prywatność jest dla nas szczególnie ważna. Smartfon jest obecnie urządzeniem, które staje się małym centrum dowodzenia każdego użytkownika, w związku z czym jest wyjątkowo bogatym źródłem informacji.

WAPRO Aktualizacje – najważniejsze zasady aktualizacji systemu Asseco WAPRO

0
WAPRO Aktualizacje - najważniejsze zasady aktualizacji systemu Asseco WAPRO

Poznaj najważniejsze zasady związane z instalacją WAPRO. Aktualizacje systemu ERP należy przeprowadzać regularnie, by utrzymać wysoką stabilność programu!

Zobacz też